Ve nedělním okresním derby na umělé trávě v Doubí zvítězila Hlavice 2:0, ukončila tak svou sérii čtyř zápasů bez vítězství. Naopak rezerva Slovanu již nevyhrála šest utkání po sobě, propadla se na 16. místo a bude tedy přezimovat na příčce, která je v této chvíli sestupová.

Očekávaný duel začal o čtvrt hodiny později oproti plánu, protože pořadatelé museli odstraňovat následky sněhové vánice.

Na kluzkém terénu začala lépe Hlavice, která byla v prvním poločase jednoznačně lepším celkem. Dohromady toho ale k vidění moc nebylo, ani jeden tým netrefil bránu. Ve 36. minutě dobře unikl Gnahoui, přihrál na Chrdleho, ale liberecký kapitán Krátký na poslední chvíli zasáhl.

Po přestávce byli Liberečtí aktivnější. V 56. minutě kopali svůj první roh v zápase a hned po něm se ocitl ve velké šanci Jarkovský, ovšem gólman Bejr ve vzdušném souboji odvrátil na další roh.

V 58. po faulu Herodese na Krátkého zahrával Jarkovský přímý kop ze 17 metrů. Míč se od kraje zdi odrazil na roh, ale nutno poznamenat, že hlavická zeď stála sotva 5 metrů od míče. Na protesty kapitána Krátkého sudí Chládek nereagoval… V 63. minutě vystřelil z dálky Krátký, Bejr chytil. Byl to vůbec první přesný střelecký pokus na obou stranách v celém utkání! V 66. se ocitl ve vyložené šanci Radzinevičius, ale na čerstvém sněhu trochu uklouzl a pálil vedle.

Zápas se zlomil v 76. minutě. Liberecký Jarkovský zatáhl na hranici pokutového území Chrdleho, dostal červenou kartu a rozhodčí Chládek navíc odpískal penaltu. Tu bezpečně proměnil zkušený Flachbart. Domácí fotbalisté vehementně protestovali, protože podle nich došlo k faulu ještě před vápnem.

Objektivně to bylo z hlediště těžké posoudit, protože lajny byly zapadané sněhem. Každopádně Liberečtí podali do oficiálního zápisu námitku proti nařízené penaltě. Hlavice pak udeřila v 81. min. bleskově druhým gólem, když po rohovém kopu se přesně trefil Martínek, a definitivně rozhodla o svém vítězství.

Trenér vítězů Jaroslav Vodička lakonicky konstatoval: „Po celý zápas jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Myslím si, že jsme měli o vítězství rozhodnout už v prvním poločase, šancí jsme na to měli dost.“

Liberecký kouč František Šturma neměl úplně shodný názor: „V první půli nás Hlavice přehrávala, byla fotbalovější a měla víc šancí. Naopak za druhý poločas musím své mužstvo pochválit, v něm jsme byli lepší až do doby, než proti nám sudí nařídil pokutový kop. To byl zlom. Hráči mi tvrdili, že faul byl dva metry před pokutovým územím. Pak se cítili ukřivdění, a proto byli i nekoncentrovaní a hned jsme dostali druhou branku.“

SLOVAN LIBEREC B – SK HLAVICE 0:2 (0:0)

Branky: 77. Flachbart z penalty, 81. Martínek. Střely na branku: 1:3. Mimo: 3:8. Rohy: 4:7. Fauly: 26:9. Ofsajdy: 1:5. Rozhodčí: Chládek. ŽK: Jarkovský, Radzinevičius, Pyšek, Krátký, Zeman - Koblížek, Herodes, Charuza. ČK: 76. Jarkovský. Diváci: 150.
Liberec B: Schöler - Kelič, Rad. Dejmek, Jarkovský, Krátký - Zeman, Vlasko, Kesner, Dostálek - Radzinevičius, Brožík (46. Pyšek).
Hlavice: Bejr - Flachbart, Charuza, Gabriel, Širanec - Herodes (89. Jeník), Koblížek, Martínek, Kulhánek (90. Corea) - Chrdle, Gnahoui (60. Dido).