V ústraní od prestižního souboje na dálku o titul mezi fotbalisty Plzně a Sparty se odehrají zbývající zápasy dnešního posledního 30. kola sezony první ligy.

Třetí Liberec, který už má jistý start v příštím ročníku Evropské ligy, by svou vítěznou sérii rád natáhl na deset zápasů, na svém hřišti k tomu potřebuje porazit Příbram. S aktivní kariérou se rozloučí dlouholetí hráči Slovanu Tomáš Janů a Zbyněk Hauzr.

Liberec (3.) Příbram (12.)

Výkop: sobota 1. června, 17:00.

Bilance: 31 15-11-5 48:25.

Poslední zápas: 4:0.

Rozhodčí: Matějek Gallo, Černý.

Předpokládané sestavy:

Liberec: Hauzr - Kušnír, Kováč (Karišik), Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Rybalka, Delarge - Štajner - Rabušic.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Pilík, Koukal, Mašán, Tarczal, Mareš - Wágner.

Absence: Pimpara (zranění), Frýdek, Kováč (oba nejistý start) Abraham, Šlapák (oba zranění), Danoski, Šmejkal (nejistý start).

Disciplinární ohrožení: Pavelka (7 ŽK), Janů, Kováč, Rybalka, Delarge (všichni 3 ŽK) Hruška, Tarczal, Mašán, Mišůn, Koukal (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Štajner, Rabušic (oba 8) Wágner (5).

brankář Hauzr a záložník Janů se rozloučí s kariérou

„Budeme chtít potvrdit naši dobrou formu a rozloučit se s publikem dobrým výkonem i výsledkem. Mohl by být k vidění ofenzivně naladěný fotbal. My ho praktikujeme v každém zápase a z Příbrami teď spadl balvan v podobě boje o záchranu. Otázkou je zdravotní stav, po Plzni máme nějaké šrámy. Každopádně Janů a Hauzr se na hřiště dostanou," ujistil Jaroslav Šilhavý, trenér libereckého Slovanu, který vyhrál devět kol po sobě a na jaře prohrál v lize jen na Slavii .

Ostrava ještě před posledním kolem odvolala trenéra Martina Pulpita a v domácím utkání s Jabloncem povede Baník trojice Tomáš Bernady, Radomír Korytář a Vít Baránek.

„Jedním z našich cílů je jednoznačně uspět v ligové soutěži. Máme ještě šanci bojovat o čtvrté místo a rádi bychom čtvrtí také skončili. Neprohráli jsme posledních pět zápasů a byla by škoda to před přípravou na další sezonu zahodit," řekl nový jablonecký trenér Roman Skuhravý, pod jehož vedením Baumit v pěti soutěžních zápasech neprohrál. Na venkovní vítězství však Severočeši čekají už sedm kol.

Ostrava (13.) Jablonec (5.)

Výkop: sobota 1. června, 17:00.

Bilance: 37 11-18-8 62:54.

Poslední zápas: 0:2.

Rozhodčí: Orel Wilczek, Arnošt.

Předpokládané sestavy:

Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Stronati - Fantiš, Droppa, Lukeš, Kukec - Baroš, Staško.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Štochl, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Vaněk, Piták, Zoubele - Třešňák.

Absence: Zawada, Mach, Milosavljev, Svěrkoš (všichni zranění) Hubník (trest za 4 ŽK), Čížek, Špit, Loučka, Rossi (všichni nejistý start).

Disciplinární ohrožení: Kaprálik, Milosavljev (7 ŽK), Mach, Vašenda (oba 3 ŽK) Valeš, Beneš, Eliáš, Loučka, Novák (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Baroš, Fantiš, Kukec (všichni 5) Čížek (8).

- s ostravským dresem se v sobotu bude loučit útočník Milan Baroš, který zvažuje své další angažmá