Dvaatřicetiletý stoper Latka přišel do Liberce loni v srpnu, téměř celé jaro ale promarodil.

„Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Vzhledem ke zdravotním problémům neodehrál tolik, kolik by si asi přál, a sám přišel s tím, že by skončil už dřív. Chtěli jsme však, aby zůstal i ve zbytku sezony součástí kabiny, kde byl platným členem," vysvětil na klubovém webu sportovní ředitel Jan Nezmar.

OPCI NA VŮCHA NEUPLATNILI

Končí osmadvacetiletý stoper Polák, který do Slovanu zamířil na výpomoc v průběhu jara. Loučí se i exteplický záložník Vůch, na něhož Liberec po vypršení hostování neuplatnil opci.

„Skončilo mu hostování a rozhodli jsme se neuplatnit opci. Co bude dál, to je otázkou následujících dní. Z toho, jaké mám informace, by nejspíš měl jít z Plzně do Kazachstánu, ale to se teprve ukáže," řekl Nezmar.

Pokračovat by naopak měl pětadvacetiletý obránce Jan Mikula, který patří Slavii. „Odehrál tu výborné jaro a my jsme uplatnili opci," prozradil Nezmar, který stojí i o dalšího slávistu Součka a jabloneckého Kouřila. Jasno není o setrvání Ekpaie či brankářské jedničky Slováka Dúbravky.

Ožehavým tématem je pokračování Baroše. „Z naší strany bychom byli stoprocentně rádi, kdyby s námi pokračoval. Sám si to ale chce rozmyslet, takže uvidíme, jak to dopadne. Je to podle mě otázkou následujících týdnů," řekl Nezmar, který věří, že zůstane i trenér Jindřich Trpišovský. „Ze strany Slovanu už byla uplatněna opce. Na detaily je však ještě brzy."