Stráž n. N. B - Osečná 4:3 (2:1)

Domácí začali laxně, což se jim málem nevyplatilo. V 10. minutě přišel o míč Valášek, ale naštěstí Penz netrestal. V 18. ztratil míč zbytečně Novák a byl z toho následně trestný kop. Ten poslal Hunka těsně nad. Předtím se do role zakončovatele dostával domácí Dobrovolný, ale prosadit se mu podařilo až ve 21., kdy dokázal po menším závaru a vyraženém míči brankářem dopravit balon do sítě.

Pak se dostal do koncovky Novák, který v opakované střele vyzrál nad brankářem hostů. Hosté se v tvrdě vedeném duelu dostali do hry ještě před poločasem, to byl úspěšným střelcem po přečíslení obrany Tomáš.

Ve druhé polovině utkání se o vzruch postaral střídající Žoček. Nejprve byl ve 47. sražen ve vápně, ale exekutor penalty Hruboň nastřelil gólmana. Dvakrát se poté dostal Žoček do úniku, ale vždy ho zradila koncovka. Přesto domácí Procházka po hodině hry dopravil míč potřetí za záda brankáře Osečné. Zdálo se být rozhodnuto, navíc v 65. poslal Havlíček pěknou střelu těsně kolem šibenice.

V 68. mohli hosté snížit, ale to by si tři hráči ve vápně nesměli proti osamocenému bekovi dávat přednost. Pak se za minutu projevil jako správný kapitán Hunka. Z postu stopera vyvezl míč přes tři hráče a prakticky po sólu přes celé hřiště střelou z hranice vápna snížil. Za další minutu Osečná vyrovnala na 3:3. Z levé strany se ukopnutý míč dostal mezi tři obránce, kde Penz nastavil špičku kopačky a s pomocí tyče dal gól. Ale za tři minuty nato měla štěstí Stráž. Kaprasův centr se dostal za obranu, kam naběhl Kraus. Zpracoval si míč na prsa a následnou ranou prostřelil brankáře na 4:3.

Osečná se dál snažila alespoň o bod, domácí odpověděli nepříjemnými střelami Havlíčka a Hruboně v 82. V 88. vytvořili hosté před Šimkovou bránou závar a domácí museli na čtyřikrát odkopávat balon do bezpečí. Tvrdě hrající Osečná pak v závěru přišla o hráče. Strážský Havlíček sice fauloval, ale v roli mstitele přiběhl Pittner a srazil jej k zemi. Strhla se mela a řada hráčů měla hezky červené oči. A to nejen od sluníčka.

Branky: 21. Dobrovolný, 38. Novák, 61. Procházka, 73. Kraus - 42. Tomáš, 69. Hunka, 70. Penz. Rozhodčí: Nácovský, ŽK: 2:3, ČK: 90. Pittner (O), 20 diváků. Stráž: Šimek - Černý, Valášek, Kittner, Kapras - Kraus, Bureš (61. Procházka), Hruboň, Novák (82. Fanta) - Havlíček, Dobrovolný (46. Žoček). Osečná: Kunc - Pittner, Hunka, Landsman, Novotný - P. Kysela (57. A. Kysela), Pokorný, Dvořák - Penz, Kovář, Tomáš.