Víkendové kolo České fotbalové ligy přineslo pro mužstva z kraje tři vítězství. Prohrálo jen mužstvo Hlavice, které dostalo doma od zachraňujícího se Liberce B čtyři góly.

Hlavice – Liberec B
1:4 (1:3)

Na vítězné vlně se dál drží fotbalisté rezervy Slovanu. Zvítězili už popáté za sebou, když tentokrát přejeli čtyřmi góly v derby Hlavici na jejím hřišti.
Lépe však začali domácí. Už v 9. minutě si na pravé straně zpracoval balón Mizera, postupoval sám a křížnou střelou překonal gólmana Hosmana - 1:0. Hosté však poté předvedli báječnou gólovou pasáž mezi 14. a 24. minutou. Vyrovnání zařídil Beneš, který po rohu a Martanově střele dorazil pohotově míč do sítě - 1:1. Liberečtí využili i další rohový kop, když po něm uzdravený Zeman parádně prostřelil vše - 1:2. Hned o minutu později dostal na pravé straně přihrávku Říha, zatáhl po čáře, odcentroval do šestnáctky a Beneš se hlavou nemýlil - 1:3.

Definitivní pečeť vítězství rezervy Slovanu nad domácí Hlavicí přidal v 74. minutě Suk, jenž skóroval po pěkné akce a střele Dostálka - 1:4.
Sportovní manažer Hlavice Michal Dyml: „Úvod vypadal dobře, vedli jsme, Liberec v té době nehrál nic moc. Pak jako bychom se uspokojili, hosté začali sázet góly a my už jsme se do toho nedostali.“

Trenér Liberce B Jaroslav Vodička: „V prvním poločase jsme byli aktivnějším mužstvem a vytvářeli jsme si dost gólových příležitostí. Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak vlastní pasivitou, nedařila se nám kombinace, často jsme velmi lacino přicházeli o míč a Hlavice pak byla lepší. V našem týmu podal velmi dobrý výkon po dlouhodobém zranění Zeman, ale pochvalu zaslouží celé mužstvo.“

Branky: 9. Mizera - 14. a 24. Beneš, 23. Zeman, 74. Suk. Rozhodčí: Moník, ŽK 1:2, diváků: 150. Hlavice: Opatřil - Kalát, Lesák, Svojtka, Križan - Förster, Kosňovský, Novotný, Mizera - Vávra (33. Dorotík), Ujec. Trenér Dočkal. Liberec B: Hosman - Martan, Štícha, Pokorný, Liška (66. Dostálek) - Říha, Kesner, Daniel, Zeman - Suk (80. Bína), Beneš (83. Rozmajzl). Trenér Vodička.

Jablonec B – Písek
3:1 (1:0)

Béčko Baumitu poprvé na jaře (a podruhé za celou sezonu) vyhrálo, a i když sestup již neodvrátí, je vítězství nad mužstvem z popředí tabulky cenné. Trenér domácích Jiří Hloušek: „Trochu jsme pozměnili sestavu a mladíci se chytli, složení mužstva si velmi dobře sedlo. Výborný výkon předvedli Patka, Daníček, ale i další hráči, třeba Just. Výhra nad zkušeným Pískem je cenná, i když také hosté hráli v trochu kombinovaném složení.“

Branky: 25. Kouřil, 56. Daníček, 67. Šternberk - 72. Pravda. Rozhodčí: Šedivka, ŽK: 2:0, diváků: 50. Jablonec B: Králíček - Šulc, Patka, Kouřil, Havlín - Just, Steiner, Daníček, D. Hloušek (87. Hlinka) - Pavlata (78. Štěpánek), Šternberk (89. Šilnán). Trenér Jiří Hloušek.

Česká Lípa – Chomutov
2:1 (0:1)

Branky: 48. Broschinský z pen., 55. Kousal – 38. Dolejška. Rozhodčí: Jedlička, ŽK: 0:1, diváků: 320. Česká Lípa: Meier – Broschinský, Silný, Jablonský, Řehák - Novotný (46. Finklár), Beran, Vrabec, Voltr - Kousal (84. Parys), Moulis (74. Hradecký). Trenér Nečas.