Zatímco Hlavice si nadále lebedí v poklidném středu tabulky, Jablonec B a zejména Liberec B ještě čeká ve zbývajících sedmi kolech perný boj o záchranu.

FK BAUMIT Jablonec B – FK Náchod/Deštné 5:2 (3:2)

Domácí, posílení o hráče z A-týmu, vletěli do utkání jako uragán a už po 13 minutách vedli 3:0. „Ty góly vznikly po krásných akcích a navíc jsme měli ještě řadu dalších šancí. Jenže pak hráči asi zpychli, přestali být soustředění, a to Náchod ještě do poločasu dvěma góly potrestal,“ popsal Jiří Hloušek, kouč Jablonce B.

Po změně stran začali Jablonečtí pečlivěji a stále si vytvářeli příležitosti. Jenže třeba Mešanovič svou druhou penaltu nedal… Až pak definitivně rozhodl o výhře domácích dvěma trefami pohotový Černý. Jablonečtí tak konečně prolomili trápení na „domácím“ hřišti v Českém Dubu, kde v letošní sezoně zvítězili vůbec poprvé.

„Z tohoto pohledu jsem spokojený, výhra je zasloužená. Připravili jsme si opravdu nádherné fotbalové věci, ale zahodili jsme i nemožné, a to mě jediné trochu mrzí, protože jsme mohli zápas rozhodnout mnohem dřív,“ uzavřel Hloušek.

Branky: 62. a 78. Černý, 4. Mešanovič z pen., 5. Kuželka, 14. Vukovič - 20. Hudec z pen., 44. Kotal. V 50. min. neproměnil další penaltu Mešanovič. Rozhodčí: Košan. ŽK: Procházka, Kuželka, Krejčí - Brezina, Vodehnal, Zieris, Hlava. Diváků: 100. Jablonec B: Bočok - Krejčí, Homola, Papaz, Hozda - Kuželka (83. Parys), Šisler, Procházka, Rathouz - Vukovič (46. Černý), Mešanovič (87. Steiner).

SK Hlavice – Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:0)

Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, i když nakonec bylo těsné. V prvních dvaceti minutách nedala Hlavice tři velké šance (Boško 2x, Herodes). Vedení se ujala v 32. minutě zásluhou Flachbartovy proměněné penalty po faulu na Koblížka. V poslední minutě první půle Boško hlavou zvýšil na 2:0.

Po přestávce mohli domácí své vedení ještě zvýšit, jenže v 58. min. po faulu na Boška trefil Martínek z pokutového kopu břevno. Naopak vyšehradský Pechar v 67. min. svou penaltovou šanci proměnil. Více však již Hlavičtí svému soupeři nedovolili. „Bylo to kvalitní utkání, vedené z obou stran korektně,“ poznamenal prezdent SK Hlavice Vilém Němec.

Branky: 32. Flachbart z pen., 45. Boško - 67. Pechar z pen. V 58. min. neproměnil domácí Martínek penaltu. Rozhodčí: Navara. ŽK: Kulič, Charuza - Pecka, Matuszny, Frohna. Diváků: 200. Hlavice: Kulič - Herodes, Charuza, Svojtka, Flachbart - Kulhánek (82. Zeman, 90+2. Rangel), Koblížek, Martínek, Nesvadba - Mizera, Boško (88. Němec).

Slovan Liberec B – Dynamo České Budějovice B 3:2 (1:1)

Hosté vstoupili do zápasu lépe a brzy se ujali vedení. V 8. minutě kopal Mašát roh a míč, který šel přímo do brány, Uvarenko vyrazil zpět k Mašátovi, jenž z hranice vápna nečekaně poslal míč do sítě – 0:1. Vyrovnání se domácídočkali ve 21. minutě, kdy Radzinevičius poslal výbornou přihrávku Dostálkovi, jenž napálil míč bez potíží do brány – 1:1.

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Liberce aktivněji než do první, avšak v 56. minutě udeřilo na druhé straně, když po dalším rohu Mašáta skóroval hlavou Novák – 1:2. Pak se domácím povedl parádní obrat.

Střídající Robin Dejmek se chvíli po svém pobytu natřikrát zblízka propasíroval ze skrumáže po dlouhém autu Zemana – 2:2. A pár vteřin poté našel Novotný na hranici vápna Dorta, který pohotově s přehledem vstřelil vítězný gól – 3:2. Pět minut před koncem ještě vyrazil Uvarenko nebezpečnou střelu Slámy na roh, ale pak už hráči Liberce tři body uhájili.

Liberecký trenér Petr Myslivec konstatoval: „Vítězný obrat je velice důležitý, protože jakákoli ztráta bodů by v naší situaci znamenala velikánský problém. Do utkání jsme nevstoupili dobře, hosté kopali brzy tři standardky a po jedné z nich se dostali do vedení. Naštěstí jsme včas vyrovnali a pak jsme se snažili tlačit do pokutového území, ale Budějovice po ojedinělé akci a rohu znovu získaly náskok. V té chvíli to s námi nevypadalo moc dobře, proto jsme po prostřídání změnili rozestavení, začali hrát na tři obránce a během chvíle jsme skóre otočili.“

Branky: 21. Dostálek, 79. Robin Dejmek, 80. Dort – 8. Mašát, 57. Novák. Rozhodčí: Tereba. Bez ŽK. 100 diváků. Liberec B: Uvarenko – Dohnálek (75. Robin Dejmek), Kelič, Jarkovský, L. Novotný – Radzinevičius (65. Zeman), Hochmeister, Dort (89. Rehák), Dostálek – Smetana, Martan.