Teplický fotbalista Petr Lukáš se sice poprvé na jaře představil v lize, když se konečně zotavil z únorové operace slepého střeva, ale po nedělním utkání v Liberci by se nejradši neviděl.

Kapitán žlutomodrých se dopustil „penaltového“ faulu na domácího Jana Nezmara a liberecký záložník Bořek Dočkal minutu před poločasem z pokutového kopu rozhodl o nejtěsnější liberecké výhře.

Petr Lukáš byl u titulu Slovanu v roce 2006, poté se s klubem rozloučil a odešel do Sparty, za což ho část fanoušků kritizovala. I „kotel“ libereckého fanklubu tehdy vyvěsil proti Lukášovi transparent, a to ještě v době, kdy hrál za Slovan.

Jenže už se vědělo, že chce jít na Letnou, což liberečtí skalní diváci brali jako zradu. Hráč tedy odešel poněkud ve zlém, nyní se však již hrany poněkud obrousily, když hraje za Teplice, a v neděli jeho zákrok liberecké fanoušky vysloveně potěšil…

Lukáše mrzelo, že kvůli tomu Teplice odjely z Liberce s prázdnou a neodpustil si ani narážku na rozhodčí, kteří podle něj jeho týmu penaltovými výroky škodí. „Kontakt tam byl, Nezmič (Nezmar) to udělal chytře a já jsem ho holt zatáhl. Takové penalty se pískají, ale nám bohužel ne,“ prohlásil po utkání Lukáš.
Připomněl především situaci z minulého kola, kdy Teplice při prohře s Ostravou marně žádaly nařízení penalty po faulu Řezníka na jejich útočníka Mahmutoviče.

„Tohle přesně myslím. Mluvím v emocích chvíli po zápase, ale není to tak, že bychom měli v hlavách, že nás rozhodčí poškodí. Ať si každý udělá obrázek sám,“ řekl Lukáš.

Jednatřicetiletý zadák si ale také sám střet s Nezmarem hodně vyčítal. „Ten zápas jsem v podstatě klukům prohrál já. To mě na tom mrzí nejvíc a jsem na sebe naštvanej.“

Domácí nabídnutou šanci využili, v lize se z proměněné penalty radovali po více než roce. Naposledy při ní uspěl loni v březnu Andrej Kerič proti Bohemians Praha.

„O nějakém užívání si penalty bych ani nemluvil, kopal jsem ji v lize úplně poprvé. Nikdo se k tomu moc neměl, tak jsem to vzal na sebe. Na penaltu ani určené hráče nemáme, protože jsme ji v lize přes rok nekopali. Ani to už netrénujeme,“ smál se úspěšný exekutor Dočkal.

Lukáš prý chvílemi cítil bezmoc, když sledoval marné pokusy svých spoluhráčů zvrátit výsledek. „Ve druhém poločase jsme měli tři, čtyři dobré šance, ale trefujeme pořád střed brány. A nechali jsme vyniknout Zbyňu Hauzra (brankáře Liberce), zbytečně,“ pochválil bývalého spoluhráče Petr Lukáš. (čtk)