Vedle domácích Štajnera, Nezmar, Gecova a Fleišmana to bude i čerstvý reprezentant do 21 let Martin Nešpor z Bohemians. Oba soupeři mají na jaře vzestupnou formu, když z posledních pěti zápasů poztráceli jen dva body.

Vršovičtí měli podle předsezónních předpokladů hrát o padáka, jenže v závěru podzimu se dostali do formy a nyní za sebou mají sérii jedenácti zápasů, z nichž na jaře prohráli jen jediný s Jabloncem (0:1). V tabulce jsou Bohemians před Slovanem šestí, ale trenér Pavel Hoftych názory jako, že by mohli hrát o evropské poháry, odmítá. „O poháry určitě nehrajeme. Ať o ně hrají ti, kteří to mají v plánu. My si jedeme svůj příběh a hrozně nás to baví,“ řekl Hoftych, jehož tým v minulém kole doma přehrál Mladou Boleslav 3:1.

Slovan chytil po úvodních třech prohraných zápasech fazónu a zejména U Nisy se mu střelecky daří. Nejprve zlikvidoval Boleslav 4:0, pak 3:0 Olomouc a naposledy zničil Teplice 6:2. „Nemůžeme ale čekat, že teď budeme dávat kupu gólů každému soupeři. Třeba rozhodne jeden gól,“ uvedl liberecký trenér Petr Rada.

O střelbu se stará zejména Jan Nezmar, který v posledních pěti utkáních dal pět branek a jediný gól mu chybí do Klubu ligových kanonýrů. „Bohemka ke svému bojovnému fotbalu přidala i kombinaci, přijedou s ní fanoušci a navíc, díky umístění, může hrát uvolněně a pro radost. My ale chceme jednoznačně v tabulce ještě nahoru. Není jedno, jestli skončíme desátí nebo šestí,“ dodal Rada.

Liberec má sice dlouhodobou bilanci s Bohemians dobrou (19 10 – 4 – 5, skóre 28:17), ale v posledním měření sil padl 1:3. Ale pokud vydrží forma, a všichni věří, že ano, prodlouží šňůru pěti zápasů, v nichž získal 13 bodů a Nezmar pokoří gólovou stovku. Ze statistik je jasné, že Slovan je favoritem, protože doma s Bohemians 1905 ještě neprohrál a v šesti z devíti zápasů v Liberci nedali Bohemians gól. Ale také pozor na soupeře: Bohemians venku pět zápasů v řadě neprohráli, v posledních dvou navíc neinkasovali a patří k nejlepším jarním týmům.