„Když jsme ve čtvrtek sledovali počasí i další předpovědi, operativně se rozhodlo, že mužstvo pojede raději o den dříve, než obvykle,“ informoval tiskový mluvčí klubu Jan Rachota. „Přece jen, nechtěli jsme riskovat, že autobus někde uvízne. Navíc, cesta do Zlína je dlouhá a únavná, a je lepší, že ji hráči nemusí absolvovat v den utkání.“

Fotbalisté Slovanu Liberec, kteří nastoupí dnes v Ostravě, cestují k soupeřům pravidelně den před zápasem. Čili včera proběhl plánovaný odjezd v poledne, ale bylo rozhodnuto o změně trasy.

„Do Ostravy obvykle jezdíme přes Hradec Králové a v jeho okolí probíhá i předzápasový trénink, ale teď jsme po zjištění informací o stavu komunikací změnili trasu,“ uvedl tiskový mluvčí FC Slovan Lukáš Váňa. „Jelo se přes Prahu, trénink se konal v Jirnech, a potom se pokračovalo po dálnici přes Brno.“

Tréninky v Liberci absolvovali hráči Slovanu podle plánu, protože ve středu ještě počasí nebylo tak šílené, a ve čtvrtek měl tým plánované volno.

Ani třetiligové liberecké béčko nemuselo příliš měnit tréninkové plány. V neděli dopoledne hraje na umělé trávě na Vyšehradě. „Takže jsme stejně trénovali na umělce u Nisy, jen ve čtvrtek samozřejmě nešlo sníh odklidit, a tak přišla na řadu posilovna a prostor s umělou trávou pod hlavní tribunou. Vyřešili jsme to,“ řekl trenér Slovanu B Petr Myslivec.

Třetiligová Hlavice trénovala do středy bez problémů, ve čtvrtek měla volno, jen včera musela absolvovat tréninkovou jednotku v hale v Českém Dubu. Dnes dopoledne se střetne v Praze s Vltavínem.