Emoce vyvolal karetní mariáš rozhodčího Zelinky, který poslal ze hřiště dva hráče Slovanu a jednoho sparťana. Trenérovi domácích Jindřichu Trpišovskému se nelíbil vyloučení Kúdely a poukázal na zvláštní chování hvězdného útočníka Sparty Tala Ben Chaima.

„Kúdela říkal, že dostal červenou za to, že přiběhl k rozhodčímu. Tak nevím… Ben Chaim všechny fakuje, nadává nám a říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu a my hrajeme v devíti…,“ rýpnul si do nejdražší posily Sparty.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:1
Sparta pod Ještědem vybouchla! Fotbalisté Liberce dokázali srovnat v devíti

Tenhle výrok popudil trenéra Andreu Stramaccioniho, který se den po utkání ohradil na klubovém webu. „Takový osobní útok od trenéra soupeře směrem k mému hráči je neakceptovatelný,“ vzkázal Stramaccioni. „Tal neřekl to, co tvrdí trenér Slovanu. Pokud budeme do médií vyprávět všechno, co jsme slyšeli od hráčů Liberce, strávíme tím týden. Ben Chaim čelil celých devadesát minut vulgaritám od hráčů Slovanu, včetně urážek směřujících k jeho židovskému původu. To je samozřejmě hodně závažné.“

Podle italského kouče není vhodné, aby aktéři zápasy vynášeli do médií podobné výroky. „Co se stalo na hřišti, má zůstat na hřišti. To je první nepsané pravidlo našeho sportu,“ řekl Stramaccioni.

V rámci charitativní akce Jiskra pro Lukáše se 12. srpna ve Vratislavicích nad Nisou odehrál exhibiční fotbalový zápas týmů Real Top Praha a TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou. Během dne byl zajištěn i bohatý kulturní program, vystoupily kapely Těla, Tres U
Jiskra pomohla Lukášovi, který trpí mozkovou obrnou

JINDŘICH TRPIŠOVSKÝ

„Ben Chaim všechny fakuje, nadává nám a říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu…“

ANDREA STRAMACCIONI

„Ben Chaim čelil vulgaritám od hráčů Slovanu, včetně urážek směřujících k jeho židovskému původu…“