Definitivně rozhodnuto! Slovan připomíná vojenský lazaret, na marodce se sešlo dvanáct hráčů. Jeho sobotní utkání 8. kola první fotbalové ligy s Karvinou bylo odloženo kvůli epidemii. Nařídila to Krajská hygienická stanice, která rozhodla, že tým bude minimálně do pondělí v karanténě a nesmí ani trénovat.

Nový termín zápasu zatím nebyl určen. Informoval o tom ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta a posléze to potvrdil i severočeský klub.

Liberec sužuje velká marodka a od minulého týdne čtrnáctý tým ligové tabulky trápí i viróza a střevní chřipka. Slovanu tak už v pondělní dohrávce na Slavii, kde podlehl 0:1, chyběli někteří hráči.

„Jedná se o virové infekční onemocnění. Myslím, že karanténa je v tomto případě v pořádku, aby nedošlo k rozšíření na další hráče a realizační tým," citoval web Slovanu klubového lékaře Ladislava Dzana. „Odložení utkání v Karviné asi bylo jediné možné řešení. Neměli bychom s kým hrát, dnes bylo mimo 12 lidí z kádru," dodal trenér Jindřich Trpišovský.

Epidemie v kádru je pro Liberec komplikací i proto, že už příští čtvrtek má hrát doma druhý zápas základní skupiny Evropské ligy proti PAOK Soluň. Na úvod skupiny Severočeši remizovali v Ázerbájdžánu s Karabachem 2:2 a je možné, že se virózou nakazili právě v daleké destinaci.

„Už od návratu z Ázerbájdžánu se nás drží nějaký bacil. Pár kluků to prodělalo před Slavií a na ostatní to dolehlo v tomto týdnu," uvedl Trpišovský. „Už někdy před 12 lety jsem něco podobného zažil, když jsem trénoval dorost. Ale na této úrovni je to poprvé. V kabině nám zůstalo torzo týmu. Navíc i dnes na tréninku se přihlásili další, že jim není dobře."

Kromě dlouhodobých marodů kapitána Lukáše Pokorného, Petra Ševčíka a Ondřeje Machuči se v minulých dnech zranili také Milan Baroš, Vladimír Coufal či Radim Breite. Mimo hru jsou i Ondřej Karafiát, Daniel Bartl, oba brankáři Martin Dúbravka a Václav Hladký a potíže mají také Vojtěch Hadaščok či Milan Nitrianský.

Slovan bude v karanténě minimálně do pondělního odpoledne.

O tom, zda poté bude moci začít trénovat a chystat se na čtvrteční zápas Evropské ligy, rozhodnou lékařská vyšetření a rozhodnutí krajského hygienika. „Není to poslední dny nic příjemného, už se pomalu bojím zvednout telefon komukoli z lékařského týmu. Jak vidím číslo maséra nebo doktora tak se mi dělá nevolno. Vždy ráno mi totiž nahlásí kdo nemůže trénovat. Aktuální zdravotní stav je opravdu kritický, protože krom dlouhodobých marodů a klasických fotbalových zranění, tým postihla viróza a přes víkend i nějaký druh střevní chřipky," dodal kouč Trpišovský.