Čtyřicetiletý kouč má za sebou množství zkušeností z trenérských štací v moravských klubech. Byl šéftrenérem mládeže ve Zlíně a ve Slovácku, u dospělých byl asistentem trenérů Jurkemika v tehdy druholigovém Slovácku, Pivarníka a Mináře v Kroměříži a Hoftycha ve Zlíně, mimo to ve své trenérské kariéře vedl starší dorostence Karviné a třetiligovou juniorku Baníku Ostrava.

Již předtím ale ve věku pouhých 29 let vedl Kroměříž ve třetí lize.

Naposledy působil jako trenér juniorky Zlína v Moravskoslezské lize.

Momentálně tedy povede juniory Slovanu v nově vytvořené celostátní soutěži, v níž se budou střetávat týmy složené z hráčů ročníku 1992 a mladších, s možností startu pěti starších fotbalistů.

„Momentálně se seznamuji s kádrem, na prvním tréninku jsem měl 14 hráčů a dva brankáře," sdělil Jiří Chytrý.

„Máme skoro měsíc do prvního mistrovského zápasu a budeme tedy pracovat na poskládání týmu, zároveň se hodláme věnovat i individuálním činnostem."

První přípravné utkání se uskuteční zřejmě 11. července s juniorkou Jablonce, dále jsou na programu přípravné zápasy s muži Brozan, s juniorkou Hradce Králové a s muži Nové Paky.

První utkání Juniorské ligy, která se bude hrát ve všedních dnech, sehraje Liberec 1. srpna na hřišti klubu Táborsko (sloučené kluby Sezimova Ústí a Tábora).

Zatím se řeší, kde bude hrát liberecká juniorka své domácí zápasy, ale vypadá to na Městský stadion.