„Trénovali jsme na kvalitních terénech, a což bylo nejpodstatnější, vyšlo nám k tomu i počasí. Také soupeři Belchatów a Galati byli kvalitní, což jsem kvitoval, druholigový ruský Vladimir byl jiného ražení. Asi nejvíce nám ukázali zápasy s Poláky a zejména Galati, které vede rumunskou ligu. Porazili jsme Belchatów 2:1 a Galati přitom dalo Belchatówu 6:0. Utkání s Galati (2:2) bylo velmi dobré, soupeř byl hodně kvalitní, protože nehráli jenom Rumuni, ale i několik cizinců. To beru jako generálku na ligu, i když o týden dřív. Soupeř byl na úrovni naší ligy, možná ji předčil. Proti Rusům byla naše hra rozháraná, protože jsme postavili prakticky dvě jedenáctky, aby všichni hráči měli zátěž,“ připomíná trenér, který byl se soustředěním spokojený.

Až na Hadaščoka, který má ze zátěže problémy s kolenem, proběhlo soustředění bez zranění, ale doma čekají dva borci po operaci - záložníci Gecov a Bosančić. Z kvalitních terénů a dobrého počasí se Liberečtí vrátili do zimních podmínek.

„Uvidíme, jak budou vypadat terény. Tam jsme odehráli utkání na trávnících, které měly ligové parametry, výborná travička. Doufám, že také přechod hráčů z jiného počasí nebude mít následky. Teď hrajeme se Slavií B v Nymburku a doufám, že na trávě. Když bude dobrý terén, chtěli bychom nastoupit v sestavě, která se přiblíží té ligové,“ říká trenér, který by jen nerad příští týden využíval umělou trávu. „Chtěl bych za trávníkem jezdit do Nymburka nebo jinam,“ přiznává.

Na Kypru byl Slovan bez Keriće, Bosančiće a Gecova. Andrej je ve Spartě, další dva zranění. Novými pro Radu byli Dočkal, Janů, Hadaščok, Krystan.

„Uvidíme, jací budou. Kvalita nám ale z útoku odešla s Kerićem. Věřím, že Gecov bude zdráv, Bosančić se v závěru rozehrál, takže jsme s ním počítali, ale po operaci nemůže a bude to ztráta. Přišel Hadaščok, kterému je osmnáct. Hrál dorosteneckou ligu a trénoval s áčkem Opavy ve třetí lize, což je u nás béčko. Vepředu vyjma kvalitního Nezmara tak není další konkurence a vedení musí tuto situaci zvážit. Ať se to líbí nebo ne, ještě nejsme zachráněni. Nechci to brát jako nějakou výmluvu, ale máme 23 bodů a před námi je jen třináct kol a všechny zápasy budou těžké. Musíme hrát, abychom bodů udělali co nejvíc. Jdeme s tímto kádrem do ligy, pravděpodobně již nikdo víc nepřijde a věřme, že se již nikdo další nezraní. Hráči co zde jsou, musí prokázat svoji kvalitu. A Blažek? V Liberci není, takže s ním ani nemůžu počítat. Pokud přijde a vedení řekne, že je tady, normálně se začlení do přípravy a uvidíme. Na Blažkovi ale Liberec nestojí ani nepadá,“ dodává trenér Rada.