Trenér jedenadvacítky Jakub Dovalil původně počítal s pětadvaceti hráči, jenže kvůli úrazu jabloneckého Vošahlíka přijede jen 24 borců. Ale má k dispozici trojku hráčů ze Slovanu Liberec – Bořka Dočkala, Marcela Gecova a Lukáše Váchu.

Nezadržitelně se už blíží začátek evropského šampionátu jednadvacítek. Hlavním cílem je postoupit na olympijské hry v Londýně, každopádně medaile by asi také potěšila.
Cílem zůstává olympiáda, což v podstatě měl zaručovat postup ze základní skupiny. Pokud teda postoupí Anglie, když ne, tak se bude hrát o postup do Londýna v play– off. Samozřejmě kdybychom ze skupiny nepostoupili, tak by to bylo takový smutný.

Čeká na vás těžká skupina, kde se střetnete s Ukrajinou, Anglií a Španělskem. Postup však není nereálný.
Podle mě bude rozhodovat první utkání a podle toho se bude odvíjet dál. Když se podíváme na hráče z Liberce a Jablonce, tak mají podle vás nějakou šanci do budoucna usilovat o zařazení do reprezentačního áčka? Já si myslím, že určitě. Možnost má každý a záleží jen na nich. Hráči to jsou kvalitní na tuto kategorii. Odehráli již několik zápasů na mezinárodní úrovni, ale stále mezi áčkem a jednadvacítkou je ještě velký skok. Musí na sobě pracovat, pokud by se jim povedlo, že by se dostali do zahraničí, tak se jejich příprava ještě zkvalitní a určitě tu šanci mají.

Co říkáte trojlístku libereckých záložníků?
Tyto kluky znám strašně dlouho, protože vyrůstali na Slavii. Co se týče Lukáše Váchy a Marcela Gecova, tak to jsou takoví hráči, kteří mají velké srdce, mají dobrý charakter. Odmakají si to, dokáží mužstvo nabudit, nic nevypustí. Jsou to dobří hráči, když to tak řeknu „do války“. Jak říkám, mají charakter a k tomu mají předpoklady hrát dopředu. Samozřejmě ne asi tak jako světoví hráči v jejich letech, ale pokud na tom budou pracovat, tak z nich budou dobří fotbalisté. Jsou to výborní kluci. Co se týče Bořka Dočkala, tak ten si taky prošel Slavií. Měl trošku na hřišti problémy s návratem, s obrannou fází, někdy se mu úplně nechtělo. Ale zase je to hráč, který je rychlý, umí jeden na jednoho, má dobrý centr a koncovku. To jsou jeho stěžejní vlastnosti. Myslím si, že všichni tři by měli patřit k lidem v základní sestavě.

Jak vidíte své soupeře v základní skupině?
Ukrajina většinu kvalifikace odehrála systémem 4-3-2-1, má lepší útočnou fázi než obranou. Má po čtyřech hráčích z Dynama Kyjev a ze Šachťaru Doněck, kteří tam pravidelně nastupují. Španělsko je podobné jako jejich A mužstvo. Také hrají v rozestavení 4-3-2-1, krátké přihrávky, výborně jeden na jednoho. Mají hráče, kteří mají něco odehráno, v tom je obrovská síla. Dokázali jsme je na sedmnáctkách i na dvacítkách potrápit, nebojíme se jich. Anglie je trošku neznámá. Nejčastěji hraje systémem 4-3-3. Pro nás je dobře, že ji uvidíme dvakrát přímo na šampionátu. Největší jejich hvězdou je Caroll. Je to událost, že pojede. Mají řadu hráčů z Premier League, takže také nic jednoduchého.