Situace v sestupovém pásmu je nadále nepřehledná. „Namočení“ prohráli, mezi nimi to byly liberecké kluby Doubí, Stráže, Frýdlantu i Nové Vsi. Klid tak mohou mít pouze ve Vratislavicích.

Velké Hamry - Frýdlant 3:2 (2:1)

Domácí vlétli na Frýdlant a z tlaku vytěžili v 9. minutě gól hlavičkou Prouska. Frýdlant jakžtakž přežil nápor, když však přišla 16. minuta a v ní stoper Stejskal srazil unikající protihráče. Za toto byl vyloučen a následovala přesilovka Hamrů. Přesto se po rohovém kopu zorientoval ve vápně domácích Šindler a vyrovnal.

V posledních sekundách I. půle přišel útok domácích, a přestože se jednalo o jasný ofsajd, Prousek si s tím nedělal hlavu a vsítil druhý gól, který byl uznán. Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru, v níž se útočilo na obě strany. Domácí hráli pěkně od podlahy, takže nebyla nouze o ostré souboje. V 72. bojující Frýdlant zahrozil únikem Šindlera, ale ten jen mířil do brankáře. Přesto sedm minut před koncem Frýdlant srovnal skóre. Ze třiceti metrů napřáhl Štrbák a jeho střela skončila v síti. Domácí přesto dosáhli na výhru. Za čtyři minuty přišel trestný kop z hranice vápna a Kobr rozesmutnil celý Frýdlant.

Branky: 9. a 45. Vl. Prousek, 85. Kobr – 38. Šindler, 78. Štrbák. Rozhodčí: Ruček, ŽK: 4:2, ČK: 16. Stejskal (F). Diváků: 100. Frýdlant: Götz - Bartoš, Stejskal, Melichar, Záruba (55. Franc) - Folda, Lachman, Kutílek (70. Štrbák), Coufal - Šindler (80. Ponc), Jelínek.

Stráž n. N. - Bozkov 1:2 (0:2)

Stráž potřebovala potvrdil import bodů z Mimoně a také začala velmi dobře. V 1. minutě měl šanci Havlíček a ve 3. Žoček, ale zůstalo jen u šancí. V 8. ztratili domácí míč na polovině, Oberreiter následně raději zahrál domů, ale tak špatně, že míč šel mimo vyběhnuvšího gólmana a zazvonil o tyč. K míči se dostal nejdříve hostující Červený a nebývale snadnou šanci využil. Tento moment se podepsal na výkonu domácích, že ani Havlíček, který běžel sám na brankáře a ve 13. ho trefil jen do břicha.

Domácí se sice dostávali do šancí, jenže koncovka je vždy zradila, například ve 35. Herman z pěti metrů přestřelil. Vrchol zmaru byla penalta za faul na pronikajícího Mriju. Míč si postavil Oberreiter, ale jeho střelu mu gólman vyrazil. Podobně „uspěl“ Oberreiter i v dorážce. Po přestávce byl blízko gólu Žoček, jenže těsně minul. Až v 53. poslal Skalický dlouhý míč až na Smrže, který ze strany křížnou střelou snížil. Stráž se zlepšila i díky prostřídání a dostala soupeře pod tlak. Šance se rodily jako na běžícím pásu, ale opět ta koncovka… V 80. Smrž tečoval hlavičkou nadějnou střelu, kterou přesto brankář stihl vyrazit. Po dalším z rohů poslal hlavičkující Skalický míč do brány, ale střela nebyla dostatečně prudká a gólman ji vystihl.

Branky: 53. Smrž - 8. Červený, 23. Vrabec. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Stráž: Schöler - Dostál, Oberreiter, Skalický, Kraus - Lode (55. Horáček), Mrija, Herman (46. Žák), Žoček - Havlíček (75. Klucho), Smrž.

Vratislavice - Lomnice 3:0 (1:0)

Domácí byli od úvodu bez diskuze jasně lepší. Po dlouhém autu hned ve 2. minutě dal o sobě vědět Rampáček, který nastřelil tyčku. Pak se představil v úloze paliče šancí dvakrát Cibulka. Hosté se za celý poločas zmohli jen na jedinou střelu, ale ta šla nad. Ve 29. vyzkoušel Koudelka z vápna svoji sílu v noze a střela zaplula přesně k tyči na 1:0. Domácí se uklidnili a dál masírovali obranu soupeře. Jenže Cibulka ve 40. sám před brankářem opět zklamal, napodobil ho po rohovém kopu ještě Jiskra.

V 56. bojovně laděné Vratislavice měly další možnost, kterou tradičně zazdil hlavičkující Cibulka. Po něm se neprosadil ani Bím, jenž běžel ze strany sám na branku. A tak gólovou pojistku zařídil nestárnoucí Rampáček po rohu. Hosty několikrát vycvičil svými dlouhými auty Dlouhý, a právě po jednom z nich stanovil konečné skóre hlavou Jiskra. Hosté byli totálně neškodní, Jiříček v brance byl nezaměstnaný.

Branky: 29. Koudelka, 58. Rampáček, 85. Jiskra. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 1:3. Diváků: 30. Vratislavice: Jiříček - Belas, Šidák, Jiskra, Dlouhý - Lang (81. Šturm), Rampáček, Koudelka, Drbohlav (83. Smolák) - Bím, Cibulka (86. Jiří Štefan).

Skalice – Doubí 3:2 (0:1)

Poločas byli hosté lepší a domácím v útoku moc nedovolili. V 15. minutě vysunul Martínek Horoščáka, ale ten nezakončil gólově. V závěru poločasu po rychlé akci Horoščák křížným centrem našel Haunolda, který střelou překonal gólmana na 0:1.

Ještě v úvodu druhého poločasu bylo Doubí aktivnější a ve 47. střela Vondráška těsně minula branku domácích. V 57. se dostal do koncovky Horoščák, ale brankář mu střelu chytil. Pak se začali osmělovat domácí a v 65. minutě po špatně zahraném ofsajdu musel zachraňovat Svinka. Krátce nato přišel ze strany hostů špatný odkop, navíc po něm následovala ruka Bradáče a z nařízené penalty Skalice vyrovnala. Domácí převzali iniciativu a v 74. minutě zachraňoval před rychlým útočníkem Skalice Svinka. Přesto za minutu kapituloval, kdy domácí využili centr. Na druhé straně běžel Vondrášek na brankáře, jenže minul branku. Následoval rychlý kontr Skalických a bylo 3:1. Doubí vrhlo vše do útoku a stihlo jen snížit. To se po rychlém útoku prosadil Horoščák. Na víc nezbyl čas.

Branky: 68. z pen. a 82. Kazan, 71. Nevrlý - 44. Haunold, 89. Horoščák. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 3:2. Diváků: 70. Doubí: Svinka - Bradáč, Suchan (61. Piršel), Martínek, Vondrášek - Kozák (71. Šikýř), Fronc, Bláha, Mička - Horoščák, Haunold.

Nová Ves – Mimoň 1:3 (0:1)

Domácí provázela smůla. Ve 3. minutě Řezka hlavou netrefil, ve 13. stejný hráč po přihrávce od Kopice nastřelil jen tyč. Hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém doplatili domácí na špatné oko rozhodčího. Ve 27. minutě totiž neviděl ve výskoku hraní rukou hostů. Od ruky se balon dostal k Eichlerovi a ten přihrávku zužitkoval ve vedení. Za deset minut pálil ostře mimoňský Leitner a Kverka s problémy zachránil.

Hned po přestávce unikl domácí Kopic a jeho přihrávku přetavil ve vyrovnání Menšík. Domácí asi branka uklidnila natolik, že zaspali při bránění kanonýra Smoly, který nasměroval svůj volej přesně. Ves poté dokázala dostat hosty pod tlak, zahrávala řadu rohových i trestných kopů, ale nic se neujalo. V bojovném závěru pak domácí zapomněli bránit při rohu Klapáka, který výhru Mimoně hlavou pojistil.

Branky: 46. Menšík - 27. Eichler, 48. Smola, 88. Klapák. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:3. Diváků: 100. N. Ves: Kverka - Junek, Bartůněk, Svoboda, Holub - Vávra, Novotný (66. Cusnir), Kopic, Dobiaš (46. Menšík) - Řezka, Abraham.