Ještě včera se řešil na ŘK FAČR problém s uhrazením pokuty Českého Dubu za nedostavení se k mistrovskému utkání. Bylo to nějakých 10 tisíc korun, které Dub v požadovaném termínu nezaplatil. Proto mu byly odečteny v tabulce tři body a slíbeno, že pokud nevyrovnají dluh do dalšího termínu, bude odebraných bodů navíc dalších šest. V tu ránu by se Dub v divizní tabulce propadl na poslední místo a stal by se místo Blšan prvním a jediným sestupujícím. A protože zmizí z fotbalové mapy definitivně, nikdo by ho nemohl nahradit ani z nižších soutěží.

Včera ale byl dluh uhrazen, takže (zatím neoficiálně) jdou z přeboru do divize druhé Semily a z I. A třídy do přeboru ještě třetí Velké Hamry. I. A třída následně musí být doplněna třemi mužstvy z I. B tříd (jsou 2 skupiny) – vítězové a druhý s nejvyšším ziskem bodů.  A nyní: V I. B třídě tak po sestupu tří a postupu tří zbyde celkem šest prázdných políček pro účastníky z okresních přeborů. Ty jsou v Libereckém kraji čtyři, proto by mohly postoupit ze 2. míst další dva (podle zisku bodů)… Vítěz libereckého okresu Dětřichov pravděpodobně nepostoupí, ale rozhodne nakonec výbor s předsedou Radimem Prokopcem. Do pátku.

Již teď jsou informace o tom, že Malá Skála v I. B třídě chce hrát jen okres a Harrachov jako vítěz I. B třídy Východ na padesát procent nebude chtít hrát  I. A třídu.

Počítání to bude jistě velmi zajímavé až do rozlosování. Podle neoficiálních zpráv se dokonce několik krajských přeborníků v jiných krajích vzdalo práva postupu do divize. takže o to by bylo počítání dramatičtější.

Ale počkejme si další dny, kdy se vše potvrdí.