Ve fotbalovém přeboru Liberecka se vyměnily týmy na prvním i na posledním místě. Dosud vedoucí Jablonné prohrálo v Novém Městě a na pozici lídra soutěže je vystřídala Osečná po vítězství ve Frýdlantě. Na spodek tabulky opět spadla Hlavice, která dostala šest gólů v Nové Vsi (domácímu Jiřímu Novotnému se povedl hattrick), jelikož Horní Řasnice dokázala otočit nepříznivý průběh zápasu s Jindřichovicemi a dosáhla své první výhry v tomto ročníku.

Krásná Studánka B - Gass Mníšek 1:2 (1:1)

Domácí měli špatný vstup do zápasu, když už v 2. minutě stoper „namazal" Smejkalovi, který dostal plynaře do vedení. V dalším průběhu první půle byla Studánka lepší a pět minut před přestávkou dokázala vyrovnat Pojsl prostřelil Tošnera. Ve vyrovnaném druhém poločase zkušenější hosté rozhodli o své výhře v 70. minutě zásluhou Jakuba Loudy, který využil špatného výkopu gólmana.

Branky: 40. Pojsl 2. Smejkal, 70. Jakub Louda. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 1:1, 30 diváků. Krásná Studánka B: Urban - M. Herman, Charvát, Soukup (75. Kittner), Zd. Herman - Bitman (46. Bufka), Jakub Dvořák, Hnilička, Jirousek - Pojsl, Pova. Gass Mníšek: Tošner - Šolc, Macháček, Jan Louda, Brückler - Smejkal, Jakub Louda, Šubrt, Lednický Svinka (65. Sonntag), Švanda.

Frýdlant B - Osečná 1:3 (0:1)

Už v prvním poločase pohledného utkání viděli diváci šance na obou stranách, ale branky padaly až po změně stran. Fotbalovější hosté prokázali své kvality a v rozmezí jedné minuty vstřelili dva „slepené" góly, o něž se postarali v 65. a v 66. minutě Rybář a Kozák. V 82. dostal domácí Luboš Peml za kritiku rozhodčího žlutou kartu, a protože byla v utkání už druhá, musel po červené putovat předčasně do šaten. V přesilovce Osečná zvýšila brankou Bulíře na třígólový rozdíl. Domácí ještě zkorigovali výsledek v poslední minutě penaltu za sražení ve vápně proměnil Stýbal na konečných 1:3. Osečná se touto výhrou dostala do čela tabulky přeboru.

Branky: 90. Stýbal z pen. 65. Rybář, 66. Kozák, 87. Bulíř. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 3:1, ČK: 82. L. Peml (Frýdlant B), 70 diváků. Frýdlant B: Höfler - Mir. Stejskal (46. Mauer), Martin - Stejskal, Šlejtr, Ponc (63. J. Peml) - Bartoš, Slavík, L. Peml, Záruba - Tauš (71. Holub), Stýbal. Osečná: Bílý - Jarý, Rybář (71. Třešňák), Tomáš, Pokorný - Janíček, Kysela (65. Krásný), Novotný, Kozák Trapp, Bulíř.

Nové Město - Jablonné 3:1 (2:0)

Jablonné bylo před víkendem v čele tabulky, ale svým výkonem v Novém Městě pod Smrkem nepřesvědčilo. Domácí měli po celé utkání převahu. Jako první ji zužitkoval v 20. minutě Václav Černý, který si sklepl balon, „udělal" dva protihráče a otevřel skóre. Stejný hráč zvýšil pět minut přestávkou na 2:0 povedenou ranou z přímého kopu k tyči. V druhém poločase se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól, když se nedohodli domácí Jalovičár a Šindler, čehož využil F. Čermák ke snížení skóre. Poslední slovo ale mělo Město, když Bartoš se čtvrt hodiny před koncem trefil krásně pod víko. Tyč hostů v 80. minutě již na konečném výsledku 3:1 nic nezměnila.

Branky: 20. a 40. V. Černý, 75. Bartoš 70. F. Čermák. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:1, 60 diváků. Nové Město: Kocourek V. Černý, Kadera, Jalovičár, Bruský - Hnilička, Šindler, David (65. Bartoš), Kolenkár - Lakomý, O. Černý. Jablonné: Rýdl - Svoboda (46. Liebezeit), F. Čermák, Kotek, Pavlas - M. Černý, Štáfek, Jiráček, V. Šimon - R. Šimon, Vejskrab.

Horní Řasnice - Jindřichovice 4:3 (1:3)

Osmdesát diváků vidělo v Horní Řasnici nádherný zápas a první vítězství domácího celku v této sezoně. Domácí předvedli velmi bojovný výkon a od 23. do 28. minuty měli po závarech před jindřichovickou brankou pět gólových šancí! Ujala se ale až hlavička důrazného Lenharta v 30. minutě. Hostům se však povedl do poločasu dokonalý obrat. V 32. minutě Tichý s pomocí teče domácího hráče vyrovnal, v 40. po rohovém kopu dostal Jáč Jindřichovice do vedení a sprchou pro Řasnici byl v poslední minutě půle gól Vološína, jenž přeloboval vyběhnuvšího gólmana 1:3. O přestávce nastala pro domácí šťastná událost, když se vrátil z práce David Benda a rozhýbal hru. V 55. si Benda sklepl míč a okamžitě z 30 metrů nádherně vypálil 2:3. V 77. Vl. Podrazil hlavičkou vyrovnal na 3:3 a řasnickou euforii dovršil v 83. minutě opět hlavou Matoušek 4:3!

Branky: 30. Lenhart, 55. Benda, 77. Vl. Podrazil, 83. Matoušek 32. Tichý, 40. Jáč, 45. Vološín. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:0, 80 diváků. Horní Řasnice: Chlebek Vl. - Podrazil, Halík, R. Haloun, Rapčan - Minárik, Lenhart, Stránský, M. Haloun (65. Matoušek) - Franc (72. Horvát), Dešt (46. Benda). Jindřichovice: Rezler - Koucký, Milan - Knapp, Jáč, Forman - Resl, Tichý (72. Vak), Petrovič, Lexa - Vološín, Marek - Knapp.

Nová Ves B - Hlavice 6:2 (5:0)

Hrál se oboustranně útočný fotbal, který se divákům líbil. V 2. minutě ještě domácí Páv přestřelil, ale v 9. již šla Nová Ves do vedení. Abrahám byl faulován v pokutovém území a sám nařízenou penaltu proměnil. Poté se dostala do šance Hlavice, ale Zejbrlík v 12. trefil jen tyč. V 15. zatáhl míč domácí Komarov a Novotný jeho centr proměnil 2:0. O dvě minuty později se Čermák blýskl sólem přes čtyři hráče a zvýšil na třígólový rozdíl. V 25. Novotný vybojoval míč a sám svou akci zakončil na 4:0. V 35. se opět zviditelnili hosté a opět z toho bylo dunění brankové konstrukce Kosovy branky Hozák nastřelil z 25 metrů břevno. Tečku za první půlí udělal v 40. po Komarovově nahrávce svým třetím gólem Jiří Novotný 5:0. V 70. zvýšil z další penalty Žák na 6:0, poté Nová Ves polevila a Hlavičtí toho využili ke zkorigování výsledku. Rolf z trestného kopu a Zejbrlík střelou z dálky upravili na konečných 6:2.

Branky: 15., 25. a 40. J. Novotný, 9. Abrahám z pen., 17. Čermák, 70. Žák - 73. Rolf, 75. Zejbrlík. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 3:0, 40 diváků. Nová Ves: Kos - Sochůrek (55. Mráček), Luk. Adam, Černý, Torok - Abrahám, J. Novotný, Čermák, Žák - Komarov, Páv. Hlavice: L. Novotný - Kočí, Arlt, Koptík, Štěrba - Rolf, Jíra, Malý, Hozák - Zejbrlík, Želechovský (80. Hroch).

Višňová B -Doubí B 1:1 (1:0)

Zatímco domácí se sešli jen v 12 lidech a v 60. minutě musel 43letého prezidenta klubu Šoltu střídat dorostenec Kocián, Doubí přijelo posílené o čtyři muže z áčka a mělo v zápisu 17 hráčů. Na hřišti se odehrávala vyrovnaná partie. Už v 3. minutě si naběhl na centr Kepra staršího Šolta, jehož hlavičku s vypětím všech sil odvrátil brankář hostů. Na druhé straně si domácí gólman Závůrka v 10. poradil s trestným kopem Kosiewicze z 20 metrů pod břevno. V 15. byl v pokutovém území faulován Kepr mladší a nařízenou penaltu proměnil Cýrus 1:0. Do konce poločasu byli aktivnější hosté, několik situací vyřešil brankář Závůrka a v 31. minutě po centru Zradičky netrefil míč ve 300% šanci doubský Herkner… Na konci půle ale měla Višňová sérii rohů a po třetím z nich Mrázkova střela lízala tyč. Po změně stran se Doubí dostalo do ofenzivy, nicméně v 70. domácí Cýrus narazil Keprovi staršímu, který obstřelil gólmana, ale na brankové čáře zasáhl obránce hostů. Dá se říci, že to byla rozhodující situace zápasu, protože potom už útočilo jen Doubí a v 88. ze skrumáže vyrovnal Salaba na konečných 1:1.

Branky: 15. Cýrus z pen. 88. Salaba. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 0:2, 70 diváků. Višňová B: Závůrka -Vojáček, Pařík, Martinů, Machek - Mokrý, Kepr st., Kepr ml., Cýrus - Mrázek, Šolta (60. Kocián). Doubí B: Lajtar -Beneš, Jonáš, Salaba, Kabát -Kotek, Herkner (80. P. Gruncl), Fronc (75. T. Gruncl), Kosiewicz - Zradička, Karlík (46. Zeman).

Vratislavice - Dětřichov 3:2 (1:0)

V první dvacetiminutovce byli domácí kombinačně lepší, ovšem dostali se do vedení zásluhou soupeře obránce si neporozuměl s brankářem, poslal mu malou domů hlavou mimo gólmanův dosah a Vratislavice vedly… Po 20. minutě neměl zápas s fotbalem mnoho společného, na hřišti v Doubí, kde mají Vratislavičtí dočasný azyl, se odehrávalo spíše hádání a okopávání. Dvě minuty po přestávce využil dětřichovský Zimmermann špatného odkopu a z hranice velkého vápna střelou k tyči vyrovnal. V 72. dostal domácí znovu do vedení střední záložník Mätzelt, který skvěle napálil odražený míč z 25 metrů pod břevno. Hned za minutu sice vyrovnal Bufák, který po špatně odvráceném rohu prostřelil vše, ale poslední slovo měl v 86. minutě střídající domácí Hlava, jenž využil Jiskrova prodloužení dráhy míče po autovém vhazování 3:2.

Branky: 7. vlastní, 72. Mätzelt, 86. Hlava 47. Zimmermann, 73. Bufák. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 1:0, 40 diváků. Vratislavice: Jirák Krejčík, Jiskra, Slováček, Preissler Opatřil, Slavík (46. Hlava), Mätzelt, Abdummanobov (90. Šída) Žabka, Šidák. Dětřichov: Zeman Válek, Nejedlo, Vízner, Patrman Netolický st. (31. Mičunovič), Bufák, Vágner, Štěpánek (46. Prokopec) Koťátko, Zimmermann.