Slovan Liberec - Dukla Praha 6:0 (3:0)

Začátek poločasu znamenal oťukávání soupeřů a v 9. minutě dokonce poprvé zahrozili hosté střelou. Poté se začaly prosazovat hráčky Slovanu, byly agresivnější, soupeře napadaly už při jejich rozehrávce, držely míč pod kontrolou, ale chyběla rozhodující nahrávka, případně zakončení. Až ve 24. minutě se zdařil únik Poláčkové, která po straně zatáhla míč až do vápna, našla Pomijovou, která orazítkovala tyč, následnou dorážku už Jarchovská do brány uklidila 1:0.

Za tři minuty úřadovala znovu Jarchovská, její střelu brankářka dokázala vyrazit, k míči se však dostala pohotová Pomijová 2:0. Dukla však bojovala dál a zápas nevzdávala, její akce však končily střelami z dálky nebo nepřesnými nahrávkami za obranu. Ve 35. vybojovala balon před vápnem hostí Filingerová, posunula na Ubiasovou, ale pak zase zaúřadovala Nováková v brance a gólovku vytáhla.

Z dalšího tlaku vyplynuly slibné střely Matějkové, Filingerové a Pižlové, ale ani jedna netrefila. Až tři minuty před koncem poločasu Matějková odebrala míč jedné z protihráček, přiťukla Jarchovské, která z 20 metrů zavěsila na 3:0.

Do druhého poločasu nastupovaly hráčky Slovanu s vědomím, že není ještě nic rozhodnuto. Již v 51. Pomijová trefila břevno, míč se odrazil na brankovou čáru, ale pak ven. Za dvě minuty nato se k míči na kraji vápna dostala Jarchovská a ranou z dálky dovršila hattrick 4:0. V 67. opět utekla Poláčková, našla Jarchovskou, která k tyči zvýšila na 5:0.

Dukla sympaticky bojovala dál. Nejdřív Dolejšová se štěstím vytlačila balon na břevno, pak šla sama na branku útočnice Dukly, ale Dolejšová akci zmařila pádem pod nohy. Z následné postupné akce dala Jarchovská poslední šestý gól a svůj pátý v zápase.

„Předvedli jsme pohlednou hru, poctivě bránili, nenechávali soupeři čas na kombinační hru a vypracovali si hromadu šancí, které využila hlavně Jarchovská. Musíme si jen přát, aby se do střelecké pohody dostaly i další hráčky Slovanu," potvrdil manažer Antonín Lukáč.

Branky: 24., 42., 53., 67. a 80. Jarchovská, 27. Pomijová. Liberec: Dolejšová - Boušková, Pižlová, Kovářová, Horčičková - Poláčková, Filingerová, Pomijová, Matějková, Ubiasová (85. Petráčková) - Jarchovská.

Dnes a každé úterý pořádá Slovan Liberec nábor dívek od 10 let v Krásné Studánce, a to od 17 hodin.