Frýdlant si dokázal poradit s Harrachovem, stejně jako Chrastava se Mšenem B. Po výhře v Lomnici jásají v Hejnicích, zato Rynoltice ztratily slibný náskok a remizovaly s Velkými Hamry.

Frýdlant - Harrachov 4:2 (2:0)

Frýdlant od začátku absolutně ovládl hru a byl jasně lepší. Hned ve 4. minutě skóroval Coufal a hosté nevěděli, kam dříve skočit. Frýdlant vstřelil druhý úspěch, ale další čtyři tutovky propásl. Také po změně stran Frýdlant pokračoval v aktivní hře, kterou ještě umocnilo vyloučení hráče Harrachova. Vše se zdálo být v pohodě, navíc za faul na Coufala proměnil Jelínek penaltu. Jenže domácí pohodu narušila náhodná akce a gól na jejím konci. Po hrubých chybách obrany pak povzbuzený Harrachov přidal druhý gól a schylovalo se k dramatu. Hosté i v deseti byli najednou aktivnější a nebezpečnější. Klid do řad Frýdlantských přinesl gól Ponce, který po nakopnutém míči a vyražené střele trefil šajtlí přesně.

Branky: 4. Coufal, 38. Nosek, 65. Jelínek z pen., 80. Ponc - 71. Trepera, 72. Exner. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 1:2, ČK: 54. Chlup (H). Diváků: 100. Frýdlant: Höfler - Weidisch, Kutílek, Stýbal, Scheidl -Plesar (57. Jelínek), Šena (73. Ponc), Částek, Štrbák - Nosek (61. Peml), Coufal.

Stráž n. N. - Stráž p. R. 1:3 (1:1)

Utkání přineslo tvrdý a důrazný boj po vápna, ale domácí v něm nedokázali za 35 minut ohrozit gólmana. Zato hostující Věchet pálil přesně. Na vedení hostů domácí odpověděli kuriózním gólem za pět minut. Dlouhý aut Jirsy se odrazil od tyče a vhazující hráč stihl míč ještě dostihnout na druhé straně a zavěsit! Po přestávce sice hosté ztráceli dech, jenže domácí výkon nebyl dobrý. Zejména co se týče koncovky. A opět to byla ze strany domácích hra jen po vápno, bez odvahy zakončit. Tlak sice byl slušný, ale góly dávali jen hosté, a to vždy po chybách a následných brejcích.

Branky: 40. V. Jirsa 35. Věchet, 55. Hubka, 87. Čonka. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:2. Diváků: 20. Stráž: Příhoda - Dostál, Páral, Matěcha, V. Jirsa - Horáček (70. Michalík), L. Oberreiter, Tóth, Havlíček - Drašner, Kraus (70. Hertik).

Chrastava - Mšeno B 4:3 (1:2)

Fotbalově byla Chrastava lepší, jenže při pomalejším přechodu do útoku se dokázali hosté vždy zformovat a vytvořit pak neprostupný val. Navíc Mšeno mělo vynikající mušku, protože ze tří šancí dali tři góly. Bylo to celý zápas jen dobývání mšenské defenzivy, která však v 16. minutě po trestném kopu slavila úspěch. Za minutu Cusnir využil hlavičkované ve vápně a také hlavičkou vyrovnal. Jenže za pár minut udělala Chrastava chybu na půlce, od které běžel osamocený Hýř a dal na 1:2. Domácí měli šancí dost, jenže ty postupně neproměnili dvakrát Řezka a Cusnir. Nakonec po centru Procházky Cusnir srovnal skóre. Jenže z ničeho nic se dostal k míči Lietava a Mšeno znovu vedlo. Dvakrát poté minul bránu v šanci Cusnir, až v 78. minutě napřáhl z hranice vápna Michal Rozmajzl a dokázal vyrovnat. A opět se netrefovali domácí Cusnir, P. Rozmajzl a přes tři hráče se uvolnivší Henzl. Až v 88. našel Procházka při rohu Cusnira a ten hlavou a hattrickem ukončil domácí trápení.

Branky: 17., 60. a 88. Cusnir, 78. M. Rozmajzl - 16. Šimon, 25. Hýř, 66. O. Lietava. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 2:1. Diváků: 200. Chrastava: Kosiewicz - Holinský, Žemlička, Bartoš, P. Rozmajzl (86. Jahoda) - Henzl, M. Rozmajzl, Vávra (64. Melichar), Cusnir Beneš (50. Procházka), Řezka.

Rynoltice - Velké Hamry 3:3 (3:1)

Domácí zahájili zostra a po šanci Jana Vacka se dvakrát do 21. minuty prosadil střelecky Tomáš Vacek. Nejprve hlavou po trestném kopu Zeidlera a pak po rohu a odraženém míči. Jenže o jakousi pohodu domácí přišli ve 25., kdy Zeidler fauloval a z nařízené penalty Zajíček snížil. Ale v bojovném zápase, kde chyběly větší kombinace a spíše byly k vidění časté souboje, napřáhl ze 40 metrů Zeidler a trestný kop našel síť. Hamry nebyly sice v útoku účinné, jen hrozily ze standardních situací. V 67. byla pískána ruka neruka Ptáčka a ze druhé penalty bylo 2:3. Nakonec domácí vedení neuhájili, protože v nastaveném čase se po centru obtočil Míček kolem beka ve vápně a trefil míč absolutně přesně.

Branky: 8. a 21. Tomáš Vacek, 40. Zeidler 25. a 67. Zajíček (obě z pen.), 90. Míček. rozhodčí: Urbánek, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek -Zeidler, Kotek ml., Kotek st., Švarc - Jar. Vacek, Všetečka, Ptáček, Vodseďálek - T. Vacek (85. Brauner), Jan Vacek (80. Pudil).

Lomnice - Hejnice 2:3 (0:0)

Než se hosté v úvodu probudili, dvakrát je domácí málem nachytali. Pak se hra srovnala, i když Hejnice vsadili na důraznou a posílenou defenzivu. V 15. minutě se připomněl trestným kopem Kouba, který za čtvrthodinu později minul bránu. Hra se odbývala po šestnáctky a obranná hra hostů tak slavila úspěch.

Ve II. půli již Hejnice začaly kombinovat a Šorejs a po něm Kouba zahrozili. V 54. měli Hejničtí kliku, když míč na brankové čáře vyhlavičkoval Zeman. Po střelách Kouby a Šorejse mohlo být veseleji, ale z ničeho nic propadl míč mezi hejnickou obranou a Drábek dostal domácí do vedení. Za deset minut bylo ještě hůř: hosté špatně zareagovali na rohový kop a volný Drahoňovský skóroval na 2:0. Vypadalo to zle, ale hosté prostřídali a příchodem zkušeného Milana Novotného došlo k obratu. Kouba byl zahákován ve vápně a dobrý sudí nařídil penaltu, z níž Ondřej Malinský stáhl náskok Lomnice. Za dvě minuty již bylo srovnáno! Po závaru se mezi třemi beky prosadil hlavičkující Kouba. To neunesl domácí borec a chytil červenou. V nastaveném čase pak dílo zkázy dokončil opět O. Malinský, jenž po Grujoskiho odraženém centru málem propálil síť.

Branky: 68. Drábek, 79. Drahoňovský- 84. z pen. a 90. O. Malinský, 86. Kouba. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:3. ČK: 90. Košťák (L). Diváků: 70. Hejnice: Ráž - Matouš, Novotný, Budka, Dressler (80. Milan Novotný) - Grujoski, O. Malinský, Kouba, M. Malinský - Zeman, Šorejs (63. Kobr).