Fotbalová I. A třída: Vedoucí Hrádek ztratil body za plichtu se Stráží pod Ralskem a také vyloučeného kapitána.

Rovensko – Ruprechtice 4:2 (2:1)

Hosté měli slibný začátek, jenže po chybě obrany a následném faulu proměnili domácí penaltu. Ruprechtickým vyšla parádní kombinace, na jejímž konci byl přesný Škarýd. Bohužel další chyby v obraně přinesly druhý gól Rovenska. Po přestávce šly Ruprechtice více do ofenzivy, jenže další chyba přinesla trest v podobě třetí branky domácích. Utkání pak zdramatizoval technický Dlabola, jenže nedůraz jeho spoluhráčů
v dalších šancích další změnu nepřinesl. Závěr vyšel pro domácí, kdy se hosté doslova hnali za vyrovnáním. Po čtvrté inkasované brance nebyl již čas na korigování porážky.

Branky: 15. z pen. a 53. Koubek, 31. Koudelka, 84. Pařízek – 26. Škarýd, 63. Dlabola. Ruprechtice: Vavřich – Morávek, Pekař, Šrajbr, Rampáček – Škarýd, Vrtal, Průcha, Hořák – Skalický, Dlabola (76. Cibulka).

Rynoltice – Mimoň 1:1 (1:1)

Domácí na jaře neprohráli a jako by si mysleli, že se soupeř porazí sám. Ten však předvedl řadu útoků, po nichž mohl pětkrát skórovat. Dvakrát se dostali Mimoňští sami před brankáře, třikrát nebezpečně po chybách domácích zakončovali. Nastřelili i tyč a po propadnutí míče mezi obránce vstřelili gól. Naštěstí pro Rynoltice za sedm minut zahráli hosté rukou a z penalty M. Kotek vyrovnal. Po bídné půli přišly změny a výkon šel nahoru. Hra se vyrovnala a Mimoň již byla bez šance. Jen v 80. minutě po rychlém útoku nastřelila tyč. Pět minut nato zahodil po kombinaci Černý svoji tutovku. Rynoltičtí hráči tak drží jarní neporazitelnost, kterou dávají najevo neholením si vousů.

Branky: 37. M. Kotek z pen. – 30. Hřeben. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Rynoltice: Škopek – Peřina, Švarc, M. Kotek, Borsuk – Hanzl, Jar. Vacek (46. Zeidler), Kopic, Tvrzník (69. Karásek) – Černý, T. Vacek.

Stráž n. N. – Cvikov 3:4 (2:1)

Tradiční půl hodiny Stráž vládla a hrálo se na jednu bránu. Tomáš Drašner využil chybu ve středu hřiště a lobem byl úspěšný. Pak se po odvráceném rohu pěkně trefil Lukáš Drašner. Čekalo se na třetí gól, který by hosty definitivně srazil. Stráž však dvě tutovky Havlíčkem nevyužila a hra se poté srovnala. Po zbytečné ztrátě a ruce se kopala proti Strážským penalta a byl z toho tzv. gól do šatny. Pomohl hostům, kteří po dvanácti minutách ve druhé půli po rohu hlavou vyrovnali. Za další tři minuty přišla pro domácí další pohroma v podobě třetí branky hlavou. Domácím chyběla koncovka a při jejich stálém útočení se stal z obrany průchoďák. Hosté tak lehkým míčem přidali čtvrtý gól, až ke konci korigoval porážku Václav Jirsa.

Branky: 12. T. Drašner, 21. L. Drašner, 90. V. Jirsa – 57. a 60. Vacek, 44. Jirák z pen., 87. Tóth. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Stráž: Durdis – T. Drašner, L. Oberreiter, Kraus, Landa – Horáček, J. Jirsa, L. Drašner (62. Oplištil), Michalík – V. Jirsa, Havlíček (71. Dostál).

Desná – Bílý Kostel 2:4 (1:0)

Desné se povedlo proměnit po rohovém kopu závar. Poločas mnoho šancí oboustranně nepřinesl, prvně Kostel zahrozil jen ve 21. minutě a byla to jediná střela mezi tyče v první půli. To střílel Resl. Domácí ve 44. těsně minuli Špačkem bránu Ulricha. Po přestávce již bylo všechno jinak. Po rychlé akci srovnal Resl a za chvilku po vysokém míči přehodil Dominik Ďuriš brankáře na 1:2. Navíc pak nepovedený Reslův centr skončil na tyči. Domácí mohli vyrovnat po rychlém brejku, jenže proti Špačkovi zasáhl skvěle Petr Ulrich. Pak bratři Ďurišové využili chybu domácích a Daniel přihrál před prázdnou branku Dominikovi. Domácí pak dorazil František Ulrich hlavičkou po rohu. Desná již jen korigovala v poslední minutě po rychlé kombinaci, kdy se již hosté viděli ve sprchách.

Branky: 13. Pfeifer, 90. Skrutek – 51. a 76. Dominik Ďuriš, 47. Resl, 79. F. Ulrich. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 3:0. Diváků: 100. B. Kostel: P. Ulrich – Jan Vacek, L. Janáček, Chomout, Strnad – F. Ulrich (81. Jar. Vacek), Daniel Ďuriš, Dominik Ďuriš, Resl (63. Třešňák) – Michálek, Jan Ďuriš (86. Janků).

Hrádek – Stráž p. R. 2:2 (0:2)

Hosté předváděli kvalitní brejky a hned po čtyřech minutách po jednom takovém vedli. Domácí Černohorský svoji šanci z deseti kroků dal do gólmana, a tak Stráž po signálu z trestného kopu brzy vedla o dva góly. Domácí sice ohrožovali hostujícího brankáře, jenže Hynek dal hlavou nad, Černohorského volej dopadl podobně a hlavičku Švejkovského krásně zlikvidoval brankář Šindelář. Po přestávce se hosté více zatáhli do obrany, odkud podnikali rychlé kontry. Domácí marně dobývali branku, po koncovce P. Roba byl ze všeho jen roh. Až v 71. se po závaru před brankou konečně trefil Breburda. Pak Hynek neuspěl hlavičkou
z pěti kroků, ale minutu před koncem vše napravil hezkou střelou z voleje. Domácí v samém závěru přišli o kapitána O. Holečka, který byl za faul vyloučen, stejně jako oplácející Cerman.

Branky: 71. Breburda, 89. Hynek – 4. a 15. Libich. Rozhodčí: Maruška, ŽK: 4:2, ČK: 90. O. Holeček – 90. Cerman. Diváků: 100. Hrádek: M. Rob – Brožík, D. Holeček, Skrbek, Janďura (62. Kapras) – Hynek, Breburda, O. Holeček, Černohorský – Švejkovský, P. Rob (74. Horváth).

VTJ Rapid Liberec – Doubí 3:2 (1:0).

V městském derby vyšla brzy domácím kombinace Halama – Jerie a Šikýř otevřel skóre. Hosté více kombinovali a jejich šanci v závěru půle Dvorský kryl. Na druhé straně po centru Kejdany těsně minul Šikýř. Dost oba týmy kazily přihrávky, hrálo se však ve svižném tempu. Ve druhém poločase se hra srovnala a po střetu ve vápně se proti Doubí kopala penalta, kterou hosté nemohli skousnout. Šikýř ale problémy neměl a bylo 2:0. Doubí se pak zlepšilo a po trestném kopu přesně hlavičkoval Kosiewicz. Pak však při odkopu promáchl doubský gólman a Šikýř snadno zkompletoval hattrick. Za dvě minuty na to Rydvalův centr proměnil Zeman a Doubí snížilo na 2:3. Na víc již nebylo.

Branky: 6., 59. z pen. a 82. Šikýř – 77. Kosiewicz, 84. Zeman. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 2:5. Diváků: 50. Rapid: Dvorský – Horáček, L. Halama, Lukáč, Stuchlík – Cverčko, Mikeš (89. Proche), Kejdana, Slatinka – Šikýř, Jerie. Doubí: Jirák – Kosiewicz, Suchomel, Kabát, T. Gruncl (64. Zeman) – Herkner (68. Beneš), Zradička, Novák, Kovařík – Rydval, Hájek.