Vyhráno však nemá ani Frýdlant, který porazil jasně Jilemnici. Bojovný výkon Stráže znamenal pro její fotbalisty první jarní výhru. A hned na sestupem ohrožené Mimoni. Doubí porazilo v derby Novou Ves, ale ani jeden ještě nemá definitivu záchrany. Vratislavice zklamaly ve II. půli a nechaly si dát od Bozkova rozhodující gól v samém závěru. Devět mužstev tak zůstává namočeno do sestupových vod. Jistě to bude zajímavý závěr soutěže.

Doubí - Nová Ves 4:2 (1:0)

Domácí museli po třech bodech ze Stráže opět vyhrát. Podle toho také vypadal zápas. Tlačili se dopředu, ale jako první se musel prezentovat jejich gólman Svinka při šanci Řezky. Jenže protiútok byl zabijácký. Fronc poslal míč do vápna, kde souboj gólmana Kverky s Vondráškem dopadl lépe pro doubského mladíka. Doubí mělo více ze hry, Ves hrála jen po vápno a její centry posbíral Svinka. Další šanci Vondráškovi zmařil Kverka. Druhý poločas začala svižně Ves a vsadila vše na útok. Zatlačila Doubí, kterému však vyšel kontr a po centru usměrnil míč na 2:0 hlavou Vondrášek. Tím odstartoval ještě větší nápor hostů a Bartůněk orazil tyč Svinkovy brány. Byly to bláznivé minuty a po akci na jeden dotek (Zradička - Horoščák) zakončil přesnou levačkou na 3:0 Martínek. Prakticky po výkopu naběhl na přihrávku Bartůněk a křížnou střelou snížil na 1:3. Neuběhly ani dvě minuty a bylo 4:1: Zeman uvolnil Horoščáka, který má slušnou koncovku. Ves neskládala zbraně a po rohu Dobiaš hlavou snížil, a ani Fronc na čáře mu v tom nezabránil. Po osmi minutách se brankostroj uklidnil a domácí dovedli zápas do vítězného konce. Tolik potřebné body tak zůstaly doma.

Branky: 5. a 56. Vondrášek, 68. Martínek, 72. Horoščák - 70. Bartůněk, 76. Dobiaš. Rozhodčí: Krupa, ŽK: 1:1. Diváků: 91. Doubí: Svinka - Bradáč, Bláha, Suchan, Haunold - Kozák (65. Zeman), Fronc, Martínek, Zradička - Horoščák (75. Piršel), Vondrášek (87. Šikýř). N. Ves: M. Kverka - Holub, Svoboda, Junek, Dobiaš - Vávra (60. Kučera), Novotný (60. Štefan), Cusnir, Bartůněk - Řezka, Abraham (80. Čermák).

Frýdlant - Jilemnice 3:0 (2:0)

Frýdlant vlétl na soupeře a v 5. minutě po rohu Foldy si hostující stoper vrazil hlavou míč do brány. Tím tlak Frýdlantských narostl, i když hosté uměli vepředu také dobře zakombinovat. Okolo 20. minuty zahrávali domácí sérii pěti rohových kopů, které byly hodně nebezpečné, nicméně žádný gól po nich nepadl. Hosté měli několik výpadů, ale byly bez vyložených šancí. Ve 30. si narazil míč Lachman s Kutílkem a Jelínek pak uklidil balon do sítě na 2:0. Ve 34. trestný kop Melichara poslal hlavičkující Lachman ze 13 metrů do tyče. Frýdlant byl lepší a kontroloval hru. Ve 48. zachytil míč za obranou Lachman, jenže v koncovce měl míč na dlouhou nohu, a tak mu ho gólman sebral. V 53. vhodili domácí rychle aut na Bartoše, který našel Kutílka, a ten z hranice vápna bombou překonal brankáře potřetí. V následné půlhodince si domácí solidní hrou výhru s nulou pohlídali, navíc hosté nebyli tolik důrazní.

Branky: 5. vlastní, 30. Jelínek, 53. Kutílek. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:4. Diváků: 80. Frýdlant: Götz - Bartoš (66. Marek), Stejskal, Melichar, Záruba - Folda, Scheidl, Coufal (74. Ponc), Jelínek - Kutílek (74. Štrbák), Lachman.

Bozkov - Vratislavice 2:1 (0:1)

Vratislavice domácí překvapily a byly lepší. Jejich hráči se dostali do vyložených šancí, ale Lang a Drbohlav je nedali. Drbohlav byl nejblíž brance, ale na lajně trefil beka. Přesto se hosté radovali ze zaslouženého vedení. Na rohový kop si naběhl driblér Dlabola a neuvěřitelně hlavou vstřelil gól. Dobrá hra Vratislavických pokračovala až do přestávky. Jenže po ní se na hřiště vrátil jiný tým. Vratislavice se zbytečně zatáhly, hrály ustrašeně a jakoby čekaly na ránu. Ta přišla v závěru, kdy domácí nejprve vyrovnali a dvě minuty před koncem vstřelili šťastnější domácí tříbodový gól. To již hostům „odešly“ strany v záloze.

Branky: 70. J. Coufal, 87. Hendrych - 25. Dlabola. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2. Diváků: 110. Vratislavice: Jiříček - Dlouhý, Šidák, Belas, Šturm - Smolák, Koudelka (78. Jakub Štefan), Drbohlav, Lang - Rampáček, Dlabola.

Mimoň - Stráž 2:4 (2:1)

Mimoň byla lepší, měla víc gólových šancí, které však neproměnila. Ale dostala se do vedení, když Leitner tvrdě vystřelil z trestného kopu, míč se odrazil ke Smolovi, který sice byl v ofsajdu, ale jeho gól platil. V 16. mohlo být hůř, jenže ránu Eichlera skvěle vyrazil Schöler. Pak strážský gólman zachraňoval před dravým Smolou. Ve 30. po trestném kopu zakončoval hlavičkující Skalický, jenže trefil brankáře. Ve 32. chyboval v přihrávce Žák, míč zachytil Smola a své sólo zakončil na 2:1. za minutu poté poslal domácí Eichler v šanci míč metr vedle tyče.

Ve 40. si na centr naběhl Žoček a vyběhnutého brankáře sice přehodil, jenže míč skončil vedle. Patnáct minut po změně stran patřilo domácím a obrana Stráže dost hořela. Mimoň se tak dostala do tří velkých šancí, které naštěstí hosté přežili. Hra se postupem času vyrovnala a poslední čtvrthodinka vyzněla pro bojující Stráž. Nejprve vyzval ke skórování Oberreiter Žočka a stejný střelec za dvě minuty dostal hosty do vedení. To udělal kličku bekovi a sám před gólmanem nezaváhal. Pak se ze 30 metrů opřel do trestného kopu Oberreiter, jehož dělovku Leitner tečoval za svého brankáře. Ještě v 85. měl na noze další úspěch Horáček po přihrávce od Žáka, nastřelil však jen dobře postaveného strážce svatyně Mimoně.

Branky: 8. a 32. Smola - 78. a 80. Žoček, 20. Smrž, 84. vlastní. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:2. Diváků: 55. Stráž: Schöler - Dostál, Oberreiter, Skalický, Kraus - Smrž (78. Jirsa), Herman (67. Soukup), Mrija (58. Žák), Žoček, Horáček - Havlíček.