Zatímco v jižní soutěži má Pěnčín jistotu okresního přeboru, v severní skupině Stráž B doslova promarnila svoji šanci vyhrát soutěž. Po remíze ve Vísce ji předstihly Hejnice B a jen těžko budou v posledním zápase ztrácet body a všichni věří v jejich postup. Takže se rýsuje baráž o třetí, postupové místo mezi Chrastavou B a Stráží B. Baráž se odehraje v úterý 17. června od 17.30 hodin na hřišti v Krásné Studánce.

Pertoltice – Hejnice B 1:5 (0:2). Hejnický Pavel Zoreník opět v ráži a tentokrát to byl hattrick. K němu se připojili Berka a Fetr, za domácí snižoval Joska. Rozhodčí: K. Novák, ŽK: 1:3, 40 diváků.

Raspenava B – Jokers Frýdlant 3:6 (3:3). Poločas domácí béčko drželo se Žolíky krok i ve střelbě, jenže po změně stran to byli jen hosté, kteří stříleli přesně. Branky: Pikous 2, Berko – Slivinskij 2, Kvapil 2, Prokop, Belatka. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 0:2, 70 diváků.

Kunratice – Nové Město B 3:0 (1:0). Domácí měli štěstí, když si hosté dali vlastence, protože jim to v koncovce nešlo. Po přestávce přece jen přidali dva regulérní góly Klečkou a Pospíšilem. Rozhodčí: Pavlů, ŽK. 0:1, 30 diváků.

Bulovka B – Bílý Potok 2:3 (2:2). Když hostující Puchýř vstřelil v 51. minutě třetí gól, nikdo nečekal, že to bude gól poslední. Branky: Milan Hýbl, Dubina – Petříček 2, Puchýř. Rozhodčí: Rejf, ŽK: 0:2, 30 diváků.

Dolní Řasnice – Habartice 3:3 (0:3). Hosté doslova prohospodařili luxusní náskok tří branek. Nakonec se tedy body dělily. Branky: Sochor 2, Kavur – Kniga, Svoboda, Bradáč. Rozhodčí: Pelikán, ŽK. 0:1, 20 diváků.

Víska – Stráž n. N. B 3:3 (0:3). Lepší byla do poločasu Stráž a vedla o tři góly. Pak se probrali domácí a nečekaně sebrali hostům tolik potřebné body. Branky: Severýn 2, Čejpa – Valášek 2, Budský. Rozhodčí: Filipi, ŽK: 2:1, 40 diváků.

Krásný Les – Oldřichov 9:1 (4:0). Domácím drsně pohrozil před zápasem prezident klubu a najednou to byl starý známý Krásák. V 9. minutě vedli hoši z Lesa 3:0 a hosté vstřelili čestný úspěch dvě minuty před koncem díky Pechatému. Za vítěze přesně pálili: Sirůček 2, Závěta 2 (1 z pen.), Rekšák, Rapčan, Škareda, Němec, Mikan. Rozhodčí: Zelenay, ŽK: 2:1, 70 diváků.

Dohrávka: Nové Město B – Dolní Řasnice 1:1 (1:1). Ve vyrovnaném utkání nejprve přesně stříleli hostující Sochor a za sedm minut domácí Hnilička. Rozhodčí: Filipi, bez karet, 40 diváků.

14. Oldřichov⋌ 25  6 4 15  43:84  22

Jak by mohl vypadat okresní přebor po několika veletočích mužstev v I. A a I. B třídě? Úplně končí VTJ Rapid Liberec B a druhým dobrovolným odchodem z I. B třídy je ten Nové Vsi. Na tyto dvě uprázdněná místa by měly podle nás jít z tabulky okresního přeboru týmy ze 2. a 3. místa (Doubí B a Dětřichov). Všeobecně se však ví, že Dětřichov je rád za okres a nikam se nehrne, proto se do I. B třídy pravděpodobně dostane čtvrté v pořadí Nové Město.

Shrňme fakta: Svrchu přejdou do okresního přeboru Nová Ves a sestoupivší Raspenava. Do I. B třídy se dostanou: Osečná, Doubí B a Nové Město. A protože se během sezony rozpadla a odstoupila ze soutěže Nová Ves B a přijdou ze III. tříd tři (Pěnčín + zřejmě Hejnice B a vítěz baráže Chrastava B – Stráž B), je přetlak mužstev podle našich vizí jediný. A to při obyčejných počtech je možné, že bude jediný tým (kromě Nové Vsi B), který sestoupí
z okresního přeboru.

Další počty jistě nastanou v krajské I. A třídě, kam až půjde VTJ Rapid Liberec po sestupu z divize. Uvolní se tak jeho místo v krajském přeboru, a tak si zaspekulujme, že z I. A třídy nakonec místo dvou půjdou do přeboru tři týmy (Chrastava, Velké Hamry a třetí Košťálov)