Ondrášovka Cup je turnaj pro mládež v kategoriích U8 – U13. V pořadí už osmý ročník této soutěže byl oficiálně zahájen ve čtvrtek 29. srpna na stadionu Přátelství u sídla Fotbalové asociace České republiky.

Slavnostní akce se zúčastnilo mnoho známých osobnostní. Nechyběli Martin Malík, předseda Fotbalové asociace České republiky, dlouholetý ambasador Ondrášovka Cupu a současný fotbalista Jablonce Tomáš Hübschman a Jan Matoušek, který předal štafetu Matěji Chalušovi.

Rally Bohemia. Vítězná posádka Rovanpera - Halttunen.
Tým ŠKODA Motorsport získal double ve 46. ročníku Rally Bohemia

„Byly to úžasné roky, moc dobře si na ně pamatuji. My jsme neměli takovou možnost hrát podobný turnaj, ale kdykoliv jsme měli šanci si na nějakém zahrát, tak jsme si ho strašně užili,“ ohlédl se za svými klukovskými léty Matěj Chaluš.

„Kluci a holky by se měli držet fotbalu, protože kolem něj je strašně moc nástrah. Aby se nechytli lidí mimo fotbal a pořád ho milovali,“ radí začínajícím fotbalistům Chaluš. „Musí si přidávat v trénincích každý, kdo to chce někam dotáhnout,“ přidává Chaluš.

Patrik Augusta v roli hlavního trenéra první zápas prohrál
Chceme mít úspěšnou sezonu, říká trenér libereckých Bílých Tygrů Patrik Augusta

„Holkám a klukům přeji, aby si turnaj užili, uhráli co nejlepší výsledek a hlavně, aby vše probíhalo v duchu fair play,“ přeje na dálku všem zúčastněným Chaluš.

„Očekávám, že uvidím plno talentovaných dětí. Vzhledem k tomu, že mám rád práci s dětmi, tak se na ni hrozně těším,“ uzavřel Chaluš.

„Musím říct, že osm let uteklo hrozně rychle,“ říká Libor Duba, generální ředitel ONDRÁŠOVKA, a. s. „Sledujeme, kolik týmů navíc se nám přihlásí v každém ročníku. Při osmém ročníku máme přes osm set týmů, což je poprvé v historii,“ praví spokojeně Duba.

III. třída SEVER: Frýdlant C - Habartice
FOTO: Béčko Krásné Studánky deklasovalo Zdislavu 10:2, v Nové Vsi se nehrálo

„Vypadá to, že na hřišti během turnaje bude víc než 16 000 hráčů, což nás pozitivně překvapuje,“ dodal Duba.

„Je strašně důležité, abychom vzhledem k rostoucímu zájmu o tento projekt byli schopni zareagovat na úrovni svazové infrastruktury tak, aby všichni funkcionáři měli informace a předávali je dál k nejnižším článkům,“ tvrdí předseda FAČR Martin Malík.

Okresní přebor: Dolní Řasnice - Frýdlant B
FOTO: Strážský Lukáš Oberreiter srazil Bílý Kostel pěti góly

„Fotbaloví talenti se mnohdy rekrutují z nejmenších klubů a k nim musíme dostat potřebné informace a zapojit je do projektu,“ pronesl Malík. „Jedná se o mládež a ta má dnes prioritu všude,“ nechal se slyšet Miroslav Liba, člen výkonného výboru FAČR.

„Jestliže se mládeži nebudeme věnovat dneska, tak se nám to zítra vrátí.“