Slovan si tak s odřenýma ušima udržel naději, naopak Viktorce už ji skoro vzal. „Ještě ale je o co bojovat,“ prohlásil žižkovský gólman Bartalský.

Viktorka nyní na 14. místo ztrácí tři kola před koncem plných šest bodů. Navíc přímý konkurent – Příbram – v „utkání jara“ přehrál Olomouc, a sestupu téměř definitivně utekl. „Když jsme se po utkání dozvěděli, jak hráli, byla to dvojnásobná rána,“ dodal Bartalský k záchraně…

Možná by nálada i výsledek byly jiné, kdyby neměl liberecký trenér Ladislav Škorpil šťastnou ruku se střídáním.

Na jaře neudržitelný Riste Naumov poslal Žižkov do vedení, jenže dvě minuty nato severočeský mág ovlivnil a rozhodl zápas. Na hřiště nasadil „žolíka“ Jana Blažka. „Dneska rozhodneš,“ prorokoval útočníkovi asistent trenéra Radim Nečas. Měl pravdu.

Hned po pěti minutách na hřišti se Blažek trefil poprvé: Naběhl si na Keričův centr a hlavou se nemýlil – 1:1. Bylo to vůbec poprvé, co Žižkov na jaře inkasoval na hřištích soupeřů! A bylo to vůbec poprvé, co se Blažek v lize trefil hlavou.

U Nisy obě jedenáctky předváděly svižný a pohledný fotbal. „Bod byl málo pro nás i pro Viktorku. Mělo to šťávu,“ přitakal Jan Nezmar.

Liberec v závěru Žižkov přišpendlil. Diváci bouřili po několika sporných momentech ve vápně. A když už to vypadalo, že se body budou dělit, připomněl se Blažek podruhé. Uvolnil se v rohu šestnáctky a chladnokrevně zavěsil. „Na této úrovni se týmově dá zvládnout hodně, ale do špičky je potřeba individuální výkon. A to dnes Blažek předvedl. Jeho gól na 2:1, to byla ukázka individuálních schopností, technické vybavenosti i chladnokrevnosti. S tím se musí člověk narodit,“ pochválil hrdinu duelu Škorpil.