Realizační tým premiérového ročníku tvořili trenér Martin Janošík, asistent Miroslav Kalát, vedoucí družstva Helena Bláhová a kustod Jaroslav Appeltauer. Do nového ročníku se realizační tým zatím formuje. Kalát z rodinných důvodů požádal o uvolnění a na postu vedoucího mužstva s týmem přechází z B žáků pan Zemánek.

Jak hodnotíte nováčkovskou sezonu? Záchrana byl zřejmě prvořadý cíl.
Záchrana byl jednoznačně prvořadý úkol. Vzhledem k tomu, že hráči v předchozím ročníku hráli „jen“ krajský přebor, byl to pro všechny velký výkonnostní skok. Z tohoto pohledu se naše působení v nejvyšší soutěži dá hodnotit pozitivně. Problémy však byly především v předváděné hře, kdy jsme se často prali sami se sebou. Kádr byl sice početně silný, ale chyběla výrazná vůdčí osobnost.

Obstáli jste ve všech zápasech nebo byl nějaký vyloženě propadák? Jaký zápas byl podle vás vydařený?
Klíčový pro nás byl vstup do jarní části soutěže, kdy jsme vybojovali cenné tři body na hřišti Slávie Praha (1:0), následně bod za remízu v Mostě (0:0), doma 3 body s Kladnem (2:1) a další 3 body ze hřiště Vejprnic (4:0). Zastavila nás až domácí prohra s Jabloncem (0:1). Tento zápas lze označit jako nepovedený, ale nejen ze strany naší, ale hlavně ze strany rozhodčího. V podzimní části jsme nezvládli zápas s Kladnem, ve kterém jsme dostali nejvíce gólů v sezóně (0:5), naopak povedené utkání jsme odehráli v Boleslavi, kde jsme zvítězili 3:0. Obecně jsme lepší výkony předváděli na soupeřových hřištích a domácí problémy lze připsat na vrub nedostatkům v kombinační hře a individuálním schopnostem hráčů.

Kdo patřil k těm stavebním kamenům týmu?
K nejlépe hodnoceným hráčům patřil brankář Martin Zoul, obránci Martin Kopic, Matěj Zítka a kapitán Matěj Němec, který má také nejvíce odehraných minut. Nejlepším střelcem se stal Marek Hruboň s 9 brankami.

Co se musí nebo chcete zlepšit pro další ročník? Řada hráčů přechází do dorostu, posouvají se z kluci z mladších nebo ještě doplňujete z okolí?
Do nové sezóny přechází kompletní kádr ročníku 1995, který odehrál českou divizi. Doplní je samozřejmě hráči, kteří byli v kádru ligových žáků již loni (Zoul, Zítka, Zemánek) a do přípravy se zapojí někteří hráči, kteří byli na hostování v okolních mužstvech, a dále několik hráčů vytipovaných v průběhu uplynulé sezóny.

Bude nová sezóna lepší, když víte, co vás čeká?
Jestli bude nová sezóna lepší si můžeme říct zase za rok, ale určitě nebude jednoduchá. Předpokládám, že bude ještě vyrovnanější než sezóna minulá, a to hlavně na sestupových příčkách. Na druhou stranu si kluci zahráli druhou nejvyšší soutěž stejně jako ostatní týmy, a tak by to pro ně neměl být takový výkonnostní šok. I tak nás však čeká hodně práce.

Kdy začínáte přípravu, s kolika hráči a kdy máte první mistrovský zápas?
Příprava začala 20. července, následuje přípravné utkání s Mostem, Mladou Boleslaví, turnaj Junior North Cup v Jablonci, soustředění v Sedmihorkách a další přípravné utkání. První mistrovský zápas hrajeme v sobotu 15. srpna ve 12 hodin na městském stadionu s Českými Budějovicemi. Letní přípravné období není dlouhé, za to však dostatečně intenzivní.