O jejich postupu se rozhodlo tři kola před koncem, takže byla možnost hráčské výpomoci béčku v krajském přeboru. Trenéři áčka v divizi zkoušeli nové chlapce na příští sezonu, takže nakonec Slovan Liberec postoupil zásluhou lepšího skóre. Ale i s touto variantou se počítalo. Nakonec do divize postoupil z krajského přeboru i B tým Slovanu.

O postup do ligy se postaral ročník chlapců 1993, který byl velmi kvalitní a trenéři mu prostě věřili. Jak viděl sezonu trenér Janošík, který povede tým i v premiérové sezoně?

Úkol byl tedy jasný. Buď letos, nebo nikdy?

Cíl, se kterým jsme se netajili, byl postup. Že bychom ale šli přes mrtvoly, to zase ne. Vzhledem k vývoji soutěže a vzhledem k tomu, že ročník chlapců byl silný co do kvality a navíc šance, která se naskytla, jsem rád, že se to nakonec povedlo. Sezona byla úspěšná, kádr kvalitní, ale velmi úzký.

Byl jste však opatrný bavit se o postupu, i když bylo jasno šest kol před koncem.

Družstvu jsem věřil, protože ho znám. Před lety jsem ho vedl ještě v přípravce a navíc tam mám i syna. Ale jak jsem řekl. Kvalitativně byl kádr dobrý, ale velmi úzký. Proto jsem byl v prognózách opatrný. Jaro bylo také náročné v tom, že se do něj promítal Kouba Cup a další školní akce.

Po podzimu jste ale měli dobrý náskok.

Měli jsme pět bodů náskok, neprohráli jsme. Ale ztratili jsme se slabšími soupeři body za plichty - Česká Třebová a Stará Boleslav. To byly zbytečně ztracené body. Jinak jsme mohli mít náskok devíti bodů a mohlo být také dřív rozhodnuto.

Přes zimu jste tedy nic nepodcenili?

Byla to kvalitní příprava a sehráli jsme zápasy s opravdu kvalitními soupeři. Byli jsme připraveni na velice těžké jaro.

Vlastně to byla vaše první sezona u žáků.

Ano. Loni jsem byl u C dorostu, takže to byla moje první sezona v divizi žáků. V nastávající sezoně povedu tým v lize, i když z celého družstva zůstane jediný hráč.

A co vaši nejlepší hráči?

Byl to hlavně koletivní výkon, který nás zdobil. Nejlepším střelcem sezony byl Jan Černý, který dal 26 gólů, ze 78 vstřelených celkem. Nejvíce zápasů odehrály pilíře obrany - Marek Patka (25) a Miroslav Lorenc (24), do všech utkání zasáhl Adam Pour. Kluci byli jinak herně vyrovnaní, slabin jsme měli málo. Střídavě se dařilo jednomu nebo druhému. Kromě těch tří v záloze dobře hrál Jan Filip, ročník 1994, který jako jediný z týmu zůstává i na další sezonu a pak Martin Janošík, který byl s Černým vybraní do širšího výběru U15.

Jak bude vypadat příprava a premiérová ligová sezona?

Družstvo budou tvořit kluci ročníku 1994, kteří skončili v krajském přeboru třetí, ale postoupili do divize. Budeme se je snažit doplnit, nějaké posily přijdou. Ale každopádně sezona bude těžká. Ligu hraje šestnáct týmů a tři poslední padají. Nebudeme to mít jednoduché, protože všechny týmy jsou kvalitní a nebude to jako v divizi, kde byla půlka družstev slabších. Přípravu začínáme 21. července, od 5. srpna máme v Libáni soustředění a 16. srpna zahajujeme na domácím hřišti v Raspenavě s Kladnem.

Jaké měl složení realizační tým?

Spolu se mnou to byl asistent Miroslav Kalát, vedoucí družstva Jaroslav Appeltauer. A nyní přijde k novému týmu ještě vedoucí ročníku 1994 Helena Bláhová.