Žáky vede čtvrtou sezonu trenér Martin Janošík, který zodpověděl několik otázek Deníku.

Páté místo je podle Vás slušné? Nebylo na víc?
Myslím, že je to slušné umístění, i když bodově to z naší strany mohlo vypadat určitě i lépe. Mrzí mě hlavně zbytečná prohra v Příbrami, ztráta doma s Teplicemi a domácí prohra s Plzní. To byla utkání, ve kterých jsme určitě měli na víc.

V úvodu soutěže jste za čtyři kola posbírali jediný bod…
Po čtyřech kolech jsme měli čtyři body (doma s Kladnem tři a venku v Mostě bod). Ale to vydrželo až do sedmého kola, kdy jsme po sérii čtyř porážek uspěli na hřišti poslední Dukly Praha. Bylo to dáno jednak tím, že jsme narazili na silnější týmy, ale také nám déle trvalo, než jsme se s náročností soutěže srovnali herně i psychicky.

Pak jste se chytli a sedmkrát po sobě vyhráli. Nebýt zakolísání
s Plzní, mohli jste mít krásnou šňůru. Vše bylo zakončeno hezkou výhrou v Budějovicích.
Kompletní šňůru nám přerušila remíza doma s Teplicemi, kde jsme byli sice herně lepším týmem, ale selhali jsme střelecky. Podobné to bylo i s Plzní. Herním projevem i počtem šancí jsme soupeře převyšovali, ale produktivnější byl nakonec soupeř, když nám sebral všechny body až v poslední minutě utkání. Vítězná utkání samozřejmě těší a musím říct, že jsme si je za předvedenou hru právem zasloužili.

Znamená to, že jste se v úvodu ligy sehrávali?
I tak se to dá říci. Hledali jsme optimální posty pro jednotlivé hráče, museli jsme se vyrovnat s větší rychlostí, důrazem i fotbalovostí soupeřů. V utkání se Slavií se nám navíc zranil tahoun Bláha, který pak chyběl v zápasech s Příbramí a Spartou.

Nyní můžete využívat hokejového střídání sedmi hráčů. Myslíte si, že je to posun k lepšímu?
Myslím, že ano. Střídat lze všechny hráče uvedené v zápise o utkání (max. 18 hráčů). Všichni tak mohou zasáhnout do utkání a v případě nutnosti se mohou i po vystřídání vrátit do hry. Je jen otázka pro trenéry, jak s touto možností naloží. Zda umožní většímu kádru zapojit se do zápasu, nebo stáhnou počet nominovaných na menší počet. Hlavně by již neměl nastat případ, že hráč jede třeba přes půl republiky a ani nemůže hrát, protože se již vyčerpal počet střídajících.

Kolik hráčů jste na podzim vystřídal v sestavě?
Celkem nás je v kádru 21 a všichni určitý časový úsek odehráli. Někteří však byli limitování zraněním, ale k většině utkáním jsme nominovali 18 hráčů, kteří také do utkání zasáhli.

Vzpomeňte na nejlepší a nejhorší zápas.
Velice dobře jsme zvládli utkání s Jabloncem, první poločas na Bohemce a těžké utkání na Motorletu. Naopak zklamáním byl druhý poločas s Hradcem Králové a utkání se Spartou. To jsme odehráli se zbytečným respektem.

Kdo byl střelcem a tím železným mužem, co odehrál nejvíce minut?
Nejvíce minut odehrál Karel Knejzlík, Šimon Otta a Ondra Bláha. Ti také patřili k tahounům a oporám. Střelcem podzimu se stal David Bednář s 9 brankami. V závěsů má Míru Kuklu se sedmi zásahy.

Co byste rád ještě s týmem vylepšil?
V této věkové kategorii je vždy co vylepšovat a výjimkou není ani tento ročník. Rozvíjet musíme individuální herní dovednosti, skupinovou i týmovou souhru a samozřejmě maximálně stimulovat pohybové schopnosti hráčů. Dobré je, že tento ročník má zažitou kombinační hru, na které se dá stavět, a také fakt, že mají ve svém středu nadějné hráče, kteří jsou příslibem do budoucna. Pozitivem je i dobrá parta a týmový duch.