„Prioritou byla výchova mladých hráčů. Po sezoně jsme posunuli do třetiligového béčka devět hráčů, takže z tohoto pohledu se nám úkol podařil splnit. Ale celkově sezona byla slabší co do umístění, protože na jaře jsme nehráli dobře,“ podotkl.

Po podzimní části totiž ztrácel Slovan na vedoucí Mladou Boleslav hratelné čtyři body. „Jenže bilance na jaře odehraných zápasů venku byla děsivá, a to rozhodlo. Nezachytili jsme ani vstup do jara a Boleslav si po dvou kolech vytvořila uklidňující náskok a my tím pádem ztratili motivaci. Po třech zápasech tak bylo o postupujícím rozhodnuto. Navíc jsme také dostali plno gólů po standardních situacích. Také jsme řadu utkání špatně rozehráli a pak to honili. Měli jsme zkrátka hrozné výkyvy ve výkonech,“ hodnotil trenér.

Přitom polovina ze šestnácti družstev byla béčková, tudíž dorostenci o rok mladší. „Měli jsme z poloviny kluky mladší, takže byli věkově stejně staří, navíc jsme dva po čtvrtém kole posunuli do béčka dospělých. Posledních šest kol jsme dohrávali s mladšími v kádru. Navíc béčka, proti kterým jsme hráli, byly v ohrožení sestupem prakticky do posledního kola, takže tyto byly posíleny. Je však pravdou, že se nám jarní odvety nepovedly,“ přiznal Kaiser.

Starší dorost začal předevčírem přípravu na další ročník. Z původního širšího kádru zůstalo sedm, tři jsou v Liberci na zkoušce, přijde jeden hráč ze Slovenska. „Stavíme nové družstvo, přibude hodně mladých z C dorostu, ročníku 1992. Začínáme zápasy Kouba Cupu a 16. srpna startujeme soutěž v Českých Budějovicích,“ dodal Jiří Kaiser.

Realizační tým tvořili trenéři Jiří Kaiser, Milan Chmátal, Antonín Kudláček a Miroslav Holeňák, vedoucí družstva Miroslav Landskroner a masér Petr Jenka.