„Jsem rád, že mi Slovan nabídl roční kontrakt. Máme za sebou krásnou sezonu a já přiznávám, že mě láká Liga mistrů. Jsem ve Slovanu spokojený," řekl Jiří Štajner. Na jeho služby pomýšlelo hned několik klubů, jejichž jméno ale hráč prozradit nechce. „To se nesluší, těch nabídek bylo víc, a dokonce už delší dobu. Ve chvíli, kdy mi ale novou smlouvu nabídl Slovan tak všechny ostatní nabídky skončily," vysvětluje Štajner.

Příznivci Slovanu jsou však pochopitelně zvědaví, co bude s dalšími členy kádru. Není tajemstvím, že o opory je zájem v zahraničí. A naopak že Slovan má v hledáčku posily, protože kádr se musí rozšířit.

Ředitel klubu Libor Kleibl je jako obvykle tajemný: „Pracujeme ohledně posil, řešíme nabídky jiných klubů o naše hráče, ale v této chvíli můžu říct jediné. Nikoho jsme zatím neprodali a nikoho jsme nekoupili. Nic není podepsáno. Co snad mohu prozradit, je, že jednáme o příchodu trenéra Nečase na pozici druhého asistenta."

A co koluje ve zprávách na internetových serverech? Tak například to, že Bosančić už je prý jednou nohou v belgickém Genku, Breznaníka a Váchu údajně nechce boss Karl zatím pustit. Nebo že Slovan mocně lanaří stopera Zápotočného ze Sparty, jenž byl kapitánem mistrovského libereckého týmu ze sezony 2005/06. Na cestě do Liberce má být třeba i Loučka z Jablonce. A shání se také náhrada za Gebre Selassieho.