Byl to velký boj. V nejvyšší ženské fotbalové soutěži přivítaly fotbalistky Slovanu velkého a zvučného soupeře ze Sparty, který v případě výhry, mohl zvednout pohár nad hlavu. Nestalo se tak! Skvělý výkon Liberce totiž Pražanky překvapil a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Fotbalistky Sparty drtily v základní části soupeře dvoucifernými výsledky. Slovan s nimi naposledy prohrál „jen“ 0:3 ale tentokrát se ženy Slovanu velmi dobře připravily.„Věděli jsme, že když u nás Sparta vyhraje, tak získá ligový titul. Chtěli jsme jim to tak znepříjemnit,“ svěřil se kouč Liberce Josef Lexa.I tak ale měli hráčky Slovanu ze soupeře přeci jen respekt.

Zvučná jména i famózní ofenzíva tomu dávala za pravdu. „Sparta je velmi kvalitní soupeř. Měla dost šancí, ale když se podá zodpovědný výkon, tak to má každý soupeř těžké. Nám se dařilo plnil to, co jsme chtěli a bylo vidět, že Sparta je nervózní,“ dodal Lexa. Bod je o to cennější, jelikož Sparťanky venku v dosavadní sezóně neztratily ani bod, až do včerejšího duelu pod Ještědem.

„S takovým soupeřem jsme bodovali poprvé, a rozhodně nám to přidá sebevědomí,“ podotkl na na závěr trenér libereckých fotbalistek. Příští neděli čeká Slovan další domácí zápas a opět přijede soupeř z Prahy. Tentokrát vyzvou svěřenci Josefa Lexy a Jana Dvořáka Slavii.