O nadcházejícím víkendu jsou na programu první zápasy Poháru Intertoto 2008, z něhož se také může rekrutovat možný protivník libereckých fotbalistů, kteří se ve dnech 14. a 28. srpna pokusí napravit loňskou blamáž, kdy vypadli po dvojzápase s kazašským klubem Tobol Kostanaj v Intertotu.

Los 2. předkola Poháru UEFA, v němž bude Slovan Liberec nasazen, je na programu až v pátek 1. srpna, tedy po odehrání 1. předkola.

Již teď je ale možné po skončení všech evropských lig a domácích pohárů představit jména 34 možných soupeřů, kteří jsou ve hře.

Je to jednak šest týmů, u nichž je jasné, že v 2. předkole nasazeny nebudou: MŠK Žilina, Spartak Trnava (oba SR), Lech Poznaň (Pol.), ETO Györ (Maď.), Nistru Otači, Dacia Kišiněv (oba Mold.). Všechna tato mužstva ale musí napřed postoupit z 1. předkola, v případě vyřazení bude jejich místo nahrazeno jejich přemožitelem.

Dále jsou tu čtyři týmy, u nichž se zatím neví, zda budou nasazeny (jasno bude až poté, co budou známi postupující z Intertota): FC Salcburk (Rak.), Young Boys Bern, AC Bellinzona (oba Švýc.), Legia Varšava (Pol.). Kromě Young Boys musí zbývající tři opět nejprve postoupit z prvního předkola Poháru UEFA (17. a 31. 7.).

Následuje 12 možných soupeřů Slovanu, kteří mohou postoupit z Intertota: Germinal Beerschot (Belg.), Tavrija Simferopol (Ukr.) – u těchto dvou se zatím neví, zda by byly v 2. předkole P–UEFA nasazeny. Dalších deset by určitě patřilo mezi nenasazené, a tedy mezi potenciální protivníky Liberce: Sturm Graz (Rak.), FC Nitra (SR), Cracovia Kraków (Pol.), Honvéd Budapešť (Maď.), FC Tiraspol (Mold.), Lokomotiv Tbilisi (Gruz.), Šachťor Soligorsk (Běl.), Něftči Baku (Ázerb.), Mika Aštarak (Arm.), Žetysu Talgykorgan (Kaz.).

Výčet 34 jmen doplňuje 12 účastníků 1. předkola Poháru UEFA, kteří nejsou nasazeni a jsou tedy outsidery, ale v případě postupu by se zařadili do zástupu možných soupeřů Slovanu: FC Zestafoni, Georgia Tbilisi (oba Gruz.), FC Vaduz (Licht.), MTZ–Ripo Minsk, FC Gomel (oba Běl.), Chazar Lenkoran, Olympik Baku (oba Ázerb.), Ararat Jerevan, Banants Jerevan (oba Arm.), Tobol Kostanaj, Šachťor Karaganda (oba Kaz.) a Juvenes Dogana (San Marino).

Kluby jsou v předkolech Poháru UEFA rozděleny do tří geografických zón: Severní (16 zemí), Středo–Východní (20) a Jiho–Středomořská (17). Česká republika je zařazena do Středo–Východní zóny stejně jako Francie, Německo, Rumunsko, Rusko a 15 států, z nichž pocházejí výše uvedené kluby.