Po tvrdé dřině zejména Pavla Mizery, který sehnal nemalý peníz od sponzorů, se to podařilo. Získali jsme tři mladé hráče z turnovského dorostu s kladným vztahem k Pěnčínu, protože jsou místní. Do defenzivy přišel David Primásek, zálohu jsme posílili už na dva poslední zápasy na jaře Liborem Horníkem a do útoku jsme udělali Lukáše Kunsta. Věříme, že to kluky bude bavit a zapadnou do kolektivu a do herního konceptu mezi zkušené hráče Sokola,“ říká trenér Radek Kotrman týmu I. B třídy.

„Díky obci, která nás podporuje, se zvedla i návštěvnost zápasů, a hlavně místní nám začali hodně fandit a podporovat,“ zmínil trenér.
Přípravu začali soustředěním v Penzionu Horka u rivala Dušana Kotlára. Přes Ještěd na kolech najezdili na 200 km sehráli zápasy s Doubím a Stráží nad Nisou.

„Chtěl bych poděkovat hráčům, protože odkopat v jedenácti tak dlouhou sezonu kvůli nástavbě, bylo náročné. Za zmínku stojí výkony Emila Šafáře i Josefa Šerpána, který bez tréninku a na zavolání vždy vypomohl a ke konci už pravidelně, protože se zranil Jaroslav Bárta. Skončili jsme na třetím místě, což byl i cíl na začátku, na druhém místě střelců skončil mladý Tomáš Bárta, takže cíle jsme splnili na 100 procent,“ hodnotí.

„Po doplnění kádru chceme opět hrát v popředí tabulky. Hlavně vyhrávat doma a natáhnout ještě více lidí do Pěnčína, a to za podpory sponzorů Svijany, Ravex a i Final obaly. Sehnat peníze na podporu sportu a vůbec kolektivního bez podpory obce a firem je velice obtížné, a za to jim moc děkujeme,“ uzavírá Kotrman.