To, na co se čekalo ve fotbalovém Slovanu Liberec v celém dosavadním průběhu jarní sezony, je za dveřmi. Liberečtí splnili svůj dílčí cíl a stojí před branami podzimní účasti v Poháru UEFA.

Po nevydařené první části ligového podzimu zbyla jediná šance, jak splnit každoroční požadavek vedení klubu – tedy dostat se do pohárové Evropy. Tou šancí je uspět v Poháru ČMFS, jehož úvodní zápasy semifinále jsou teď na programu. Dnes hraje druholigový tým Bohemians Praha v Horních Počernicích se Spartou, zítra Slovan Liberec v Brně. Oba duely začínají v 17.00 hodin.

Odvety jsou na pořadu za týden 7. května – od 17.00 hodin na Spartě a od 20.00 hodin na stadionu U Nisy. Při předpokládaném postupu Sparty do finále (13. 5. 2008 na Strahově) a její už jisté účasti v jednom z předkol Ligy mistrů je jasné, že úspěšnější z dvojzápasu Brno – Liberec postoupí s největší pravděpodobností do Poháru UEFA, bez ohledu na výsledek finále se Spartou.

Kdyby se ovšem dostala do finále druholigová Bohemka, situace by se ještě zamotala. Brno útočí na UEFU i z první ligy, kde má stále na dosah třetí místo, a to i po pondělní domácí remíze s Ostravou. Pro Liberec je naopak Pohár ČMFS už jedinou nadějí na Evropu.

Oba týmy, Liberec a Brno, se střetnou v krátkém období třikrát: vedle dvou pohárových zápasů také v 29. ligovém kole. „Je to náročná baráž o Pohár UEFA,“ nazval jasně liberecký kouč Ladislav Škorpil nadcházející sérii utkání, která bude pro oba kluby klíčem k úspěšnému bilancování.

Liberečtí v neděli v lize v Mostě šetřili některé opory. S výjimkou brankáře Zlámala je zdravotní stav hráčů odpovídající tomu, aby mohli zítra zasáhnout do hry v základní sestavě.

Ta bude pravděpodobně vypadat následovně: Hauzr – Polák (Matula), Holeňák, Košťál, Janů – Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek – Nezmar, Kerić.