Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý po vítězství v Českých Budějovicích uvedl, že ho těší hlavně výsledek. Předvedená hra prý nebyla podle jeho představ. „Stále to není optimální, možná ten sled utkání v krátké době se na nás podepsal," uvedl trenér.

Jeho svěřence čeká hned ve čtvrtek další duel – odveta 4. předkola Evropské lize na hřišti ukrajinského Dněpru. Tam by měl prý odcestovat kompletní tým včetně Josefa Šurala, který dnes nejprve vstřelil pátý ligový gól v sezoně, ale následně musel kvůli zdravotním problémům střídat. „Naštěstí by zranění nemělo být vážné. On sice měl nedávno zlomenou nohu, ale byla to druhá, než na kterou dneska začal kulhat," řekl Šilhavý.

Proti Jihočechům se daří

Libereckému trenérovi se v Českých Budějovicích proti bývalým svěřencům daří. Šilhavý vedl jihočeské mužstvo do loňského léta, od té doby přijel na Střelecký ostrov dvakrát a vždy zvítězil. Na jaře Slovan vyhrál v Českých Budějovicích 4:0, nyní to bylo 2:0. „Ale třeba se to příště pro domácí otočí," uvedl Šilhavý.

Trenér Českých Budějovic František Cipro tvrdil, že jeho tým nebyl v dnešním duelu horší. Ale doplatil prý na mizernou produktivitu. „Liberec vystřelil dvakrát na branku a dal dva góly. Tohle se nám v poslední době stává často," řekl Cipro.

Změna už v první půli

Ten v poslední době řeší složení středu zálohy. Po třech kolech nahradil v základní sestavě Rakovana Halama, jenž nastoupil od začátku i dnes. Ale po necelé půlhodině ho Cipro stáhnul. „Liberec má silnou osu Vácha, Souza, Janů. Nám se to nedařilo obsazovat a hlavně Vácha měl hodně prostoru. Proto jsem do hry poslal Zebu, který pak Váchovi tolik místa nedal," uvedl českobudějovický trenér.

Jihočeši zvítězili v prvním kole nad Olomoucí, ale od té doby nezískali ani bod. V tabulce se tak propadli až na předposlední místo. „Je to špatné, čtyřikrát za sebou jsme prohráli. Ta situace není jednoduchá," uvedl útočník Českých Budějovic Miroslav Markovič. V příštím kole míří Ciprův tým do Brna.

Dynamo České Budějovice – Slovan Liberec 0:2

Branky: 24. Šural, 57. Souza . Rozhodčí: Ardeleánu – Mencl, Filípek.

Sestavy:

České Budějovice: Daněk – Novák (71. Němec), Řepka, Lengyel, Hanzlík – Klesa, Otepka, Halama (29. Zeba), Rýdel (61. Řezníček), Sandro – Markovič. Trenér: Cipro.

Liberec: Bičík – Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman – Šural (45. Kušnír), Vácha, Janů, Souza (63. Bosančić), Breznaník – Hadaščok (89. Moustapha). Trenér: Šilhavý.