Utkání mezi Slovanem Liberec a Viktorií Žižkov se mělo původně odehrát už ve středu, ale kvůli špatným klimatickým podmínkám byl zápas o den odložen. Tento krok se však ukázal býti naprosto zbytečným, protože i ve čtvrtek v Liberci sněžilo a na umělé trávě v Doubí hráči bojovali nejen se soupeřem, ale také se sněhem.

V konečném účtování se s nastalou situací nejlépe vypořádal Slovan, ovšem cestičku za postupem do další fáze MOL Cupu rozhodně neměl umetenou. Těsně před poločasem se sice domácí dostali do vedení zásluhou Michala Faška, který si našel centr Pourzitidise a přesnou střelou překonal Švengera.

Nedlouho po návratu z kabin však bylo vyrovnáno. Na nabídku Diviše si na zadní tyči počkal Josef Bazal a začínalo se od začátku. Počasí nepřestávalo hráče zlobit a ve videopřenosu, který byl k dispozici, nebylo možné v určitých pasážích zahlédnout balón.

Do konce základní hrací doby už žádná další branka nepadla a na řadu tak přišlo prodloužení. Sněhové podmínky si tedy hráči užili dosyta. Ještě v první části prodloužení Liberec rozhodl o svém postupu dvěma trefami. Nejprve se po přihrávce Peška prosadil Martin Koscelník, kterého svým zářezem podpořil po rohovém kopu Imad Rondič.

Viktoria už nikterak nezareagovala a své účinkování v domácím poháru končí. Slovan naopak postupuje dál a může tak navázat na loňskou účast ve finále.
Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha budou muset znovu přepnout do ligového režimu, protože už v neděli 14. února by měli přivítat České Budějovice.

MOL Cup - 3. kolo

FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 3:1 po prodloužení (1:1, 1:0)

Branky: 44. Faško, 93. Koscelník, 98. Rondić – 52. Bazal. Rozhodčí: Pechanec – Vodrážka, Slavíček. ŽK: Rondič (Liberec). Hráno bez diváků.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula – Cancola (69. Rabušic), Faško (82. Michal), Mara (110. Černický) – Nečas (57. Koscelník), Csáno (57. Rondić), Šulc (69. Pešek). Trenér: Hoftych.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Prebsl, Pudil, Auer – Sixta (77. Skopec), Súkenník – Diviš (62. Muleme), Batioja, Bazal (62. Nabiyev) – Mashike (86. Pázler). Trenér: Oulehla.