Letecká cesta do hornické Karagandy uprostřed Kazachstánu trvala charterovým Boeingem 737-800 pět hodin a pět minut. Od Kostanaje, kde Slovan hrál před pěti lety to je ještě o 1000 km dále na východ. Cesta začala z Prahy v 7.20 hodin a po patnácti minutách letu viděli účastníci letu Liberec a Ještěd. Boeing přistál na karagandském letišti, kde osmdesátičlennou výpravu přivítalo hezkých 28 stupňů tepla.

Fotbalisté se ubytovali v hotelu Kosmonaut a po hodině odjeli na stadion k tréninku. Fotbalový stadion v půlmilionové Karagandě, kde se bude hrát odveta, má kapacitu 19 tisíc míst.

Zatímco Slovan odehrál po červnové přestávce v tomto měsíci dva "ostré" zápasy (17. 7. Karaganda 1:0 a 20. 7. Olomouc 0:2), soupeř hraje ligu systémem jaro - podzim, takže je za polovinou soutěže. Karaganda je ve čtrnáctičlenné ligové tabulce zatím třetí se ztrátou dvou bodů na vedoucí Kostanaj, ale má o zápas méně. Bilance je z 16 utkání: 10 výher, 1 plichta a 5 proher při skóre 31:12.