Ta v minulém kole rázně ukončila čekání na první triumf pod Radou a drtivou výhrou 5:0 nad Brnem zahájila postup tabulkou vzhůru.

V Liberci zřejmě nedojde k přímému souboji nejlepších ligových střelců mezi domácím Josefem Šuralem a slávistou Karolem Kiselem kvůli Šuralovu zranění.

Slovan Liberec (3.) Slavia Praha (7.)

Výkop:neděle 2. září, 17.00 (Nova Sport).

Rozhodčí:Příhoda Košec, T. Kovařík.

Bilance:38 13-11-14 45:43.

Poslední zápas:3:1.

Předpokládané sestavy:

Liberec:Bičík Ljuľka, Nezmar, Kelić, Fleišman Kušnír, Vácha, Janů, Souza, Breznaník Hadaščok.Slavia:Čontofalský Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar Petrák, Zmrhal Vošahlík, Kisel, Tusjak Škoda.

Absence:Štajner (po nemoci), Šural (nejistý start), Delarge (čeká na vízum) Koreš, Jarolím (oba zranění), Cicman, Dobrotka (oba nejistý start).

Nejlepší střelci:Šural (5) Kisel (5).

Zajímavosti:

z posledních 7 vzájemných duelů vyhrála Slavia jediný;

Liberec z posledních 11 zápasů prohrál jediný;

oba týmy mají v sestavě dosavadní nejlepší střelce ligy Šurala a Kisela;

Slavia 10 zápasů venku nevyhrála, venku vyhrála jediné z posledních 22 duelů;

liberečtí hráči Vácha, Štajner, Blažek prošli Slavií;

trenér Slavie Rada v minulosti vedl Liberec, kouč Liberce Šilhavý zas hrával za Slavii.

Hlasy trenérů: Jaroslav Šilhavý:„Máme za sebou evropské účinkování. Mrzí nás hodně, že jsme vypadli, ale život jde dál a teď je tady zase liga. Přijede kvalitní soupeř, věřím, že by to mohl být hezký fotbal. Věřím, že Slavia přiláká fanoušky a ti nás poženou za vítězstvím."Petr Rada:„Liberec je v tabulce na třetím místě, bude hrát před domácími diváky a navíc si určitě bude chtít spravit chuť po vyřazení z evropských pohárů. Věřím, že fanoušci uvidí atraktivní fotbal. My budeme chtít navázat herně i střelecky na náš poslední ligový zápas s Brnem a na půdě úřadujícího mistra naplno bodovat. Na druhou stranu víme, že nás tam nečeká nic jednoduchého, Liberec v této sezoně příliš gólů neinkasuje."