V úvodním zápase herního soustředění proti Minsku ho nakopl do pravého kotníku protihráč a z hřiště musel být Frejlach odnesen.
„Došlo ke zhmoždění pravého vnitřního kotníku a Tomáš musí být podroben dalšímu vyšetření v Liberci,“ uvedl MUDr. Pavel Buchvald, lékař týmu Slovanu Liberec. Tomáš Frejlach tedy opustí Kypr již dnes a bude pokračovat v započaté rehabilitaci.

Spolu s Frejlachem poletí do Česka také mladý obránce Kelić, který je po dohodě klubů zapůjčen Dukle Praha pro juniorský turnaj ve Viareggiu.
O rehabilitaci hráčů na Kypru se stará fyzioterapeut Dr. Jan Čížek. Útočník Kerić utrpěl v zápase proti Jagodině mírný otřes mozku, ale Chorvat se již zapojil do plného tréninkového procesu.

Liberečtí fotbalisté na Kypru po výhře nad běloruským Dinamem Minsk 3:1 a srbskou Jagodinou 2:0 včera remizovali s juniorkou Dynama Kyjev 2:2 (2:0), o góly Slovanu se postarali v 12. minutě Blažek a v 38. Nezmar, v obou případech po centrech Papouška.

„O vedení jsme bohužel přišli hned v prvních pěti minutách druhé půle, nejprve v 46. po centru zprava a pak v 50. minutě po rohu,“ sdělil vedoucí mužstva Pavel Jirouš. „Soupeř z Ukrajiny pojal utkání hodně prestižně, dohrával souboje, bylo to dost vyhecované, ale k zranění naštěstí nedošlo. Snad všichni hráči kromě brankářů však byli napomínáni. Herně to ale splnilo účel, protivník předváděl hodně běhavý, rychlý fotbal. Přesto jsme mohli vyhrát. V první půli nedal dvě dobré šance Blažek, po přestávce opět jednou Blažek a jednou Dočkal.“

Slovan Liberec – Dynamo Kyjev jun. 2:2 (2:0)

Branky Liberce: 12. Blažek, 38. Nezmar. Sestava Slovanu: Zlámal – Gebre Selassie (46. Kelić), Košťál, Holeňák, Janů – Papoušek, Gecov, Dort, Dočkal – Blažek, Nezmar. V průběhu druhého poločasu přišli na hřiště ještě Dohnálek za Papouška, Vlasko za Dorta, Smetana a Radzinevičius za Blažka a Nezmara.

Poslední zápas sehraje Liberec na Kypru v sobotu s polským Górnikem Zabrze, v neděli se pak liberecká výprava vrací domů.

(sei, jsj)