Hráči Slovanu Liberec porazili včera v rámci herního soustředění na Kypru jihokorejský tým FC Gyeongnam.

Zcela po zásluze vyhráli 3:1, když se o branky podělili Hadaščok, Bosančić a Štajner. Posledním soupeřem libereckého týmu bude tento pátek srbský tým FK Sloboda Point Sevojno.

Zatímco v Ayia Napě, kde liberecká výprava bydlí, lehce mrholilo, v Larnace, kde se utkání hrálo, bylo slunečno.

V 6. minutě uvolnil Bosančić krásným pasem Fleišmana, ten poslal na Breznaníka, který se dostal do vápna. Jeho přízemní centr tečoval Hadaščok do branky 1:0.

Ve 28. minutě Breznaník na půlce soupeře vybojoval míč, narazil si se Štajnerem a křížnou střelou protáhl brankáře, který vyrazil na roh. Ten zahrál Štajner, Polák hlavou prodloužil na zadní tyč a Bosančić míč uklidil do sítě 2:0.

Ve 31. minutě kopal soupeř roh, po jeho rozehrání nařídil sudí pokutový kop, který soupeř proměnil 2:1.

Do druhé půle vystřídal Karisika Kelić, a místo Rilkeho přišel Janů, který se přesunul do středu hřiště a na kraj zálohy pustil Bosančiće.

V 58. minutě zastavil soupeř Hadaščoka jen za cenu žluté karty.

V 60. uvolnil Štajner Fleišmana, který našel dobře postaveného Hadaščoka, jehož zakončení vykopl soupeř z brankové čáry. O dvě minuty později utekl po levé straně Breznaník, jehož střela jen těsně minula vzdálenější tyč soupeřovy branky.

V 67. minutě byl faulován ve vápně Breznaník a Štajner nařízenou penaltu proměnil 3:1.

Branky: 6. Hadaščok, 28. Bosančić, 67. Štajner z pen.
Sestava FC Slovan: Hauzr (74. Kolář) Gebre Selassie (74. Bína), Polák, Karisik (46. Kelić), Fleišman Rilke (46. Janů), Vácha (74. Liška), Bosančić (81. Mustafa), Breznaník (74. Šural) Štajner, Hadaščok (74. Musiol).