Kat favoritů. Tak se dá charakterizovat brněnská Zbrojovka v posledních dvou domácích utkáních. V 13. kole první fotbalové ligy Brňané vydolovali výhru 3:1 nad favorizovaným Libercem po bojovném výkonu. Utkání rozhodl sedmigólový střelec Jakub Řezníček. Slovan v lize prohrál teprve podruhé.

Účastník Evropské ligy šetřil bývalého hráče Zbrojovky Josefa Šurala, brance dostal před bývalým Brňanem Václavem Hladkým přednost Tomáš Koubek. Naopak se na hřišti ukázal fanouškům známý Michael Rabušic.

Brňané se pohárového soupeře nezalekli. Hned v první minutě mohl domácí publikum rozjásat Tomáš Brigant. Dostal se k němu přetažený centr, který mu ještě na nohu přizvedl hostující obránce. Briganta ale zradilo zpracování a nastřelil jen obránce.

Liberec se po úvodní čtvrt hodině se zlepšil. Z protiútoku tři na tři zahrozil Rabušic křížnou střelou. Na jeho osobu se linuly z hlediště opovržlivé pokřiky. Zvlášť po jeho další střele z úhlu do boční sítě. Když se neprosadil ani hostující Jan Mudra, který byl už příliš blízko brankáři Dušanu Melichárkovi, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

I ve druhé půli domácí Zbrojovka soupeře zaskočila aktivním přístupem. Po akci z levé strany Michal Škoda přihrávku od Jakuba Řezníčka. Vytáhlý blonďák se ve vápně otočil, ale nedokázal zblízka prostřelit Koubka. Domácí to ale nemrzelo dlouho. V 52. minutě Buchta poslal míč do klubka hráčů ve vápně, kde pohotově pravou nohou zakončil Martin Chrien. Zbrojovka si vysloužila vedení 1:0.

Brnu zatrnulo při další akci, když dlouhý míč propustil Melichárek mezi rukama do branky. Rozhodčí ale pískl faul na domácího gólmana. Hosté se ale dočkali vyrovnání. Z levé strany si k vápnu naběhl Rabušic a střelou na bližší tyč skóroval.

Aktivitu Liberce otupila Zbrojovka opět v 76. minutě. Přihrávku Škody uklidil levačkou do sítě Koubka Řezníček. Výhru pečetil v nastaveném času z protiútoku Pavel Zavadil, kterému přiťukl před prázdnou branku Řezníček. Zbrojovka má po skalpu úřadujícího mistra z Plzně další cenné tři body.