V přípravném utkání v Raspenavě oba celky výsledkově navázaly na svá středeční úvodní vystoupení v letní pauze. Liberec po triumfu na turnaji v Nové Včelnici pokračoval ve vítězném tažení a porazil prvoligového nováčka z Ústí nad Labem 2:0. Ústečtí tedy po středeční porážce s Jabloncem podlehli i dalšímu týmu z Libereckého kraje.

Liberečtí fanoušci, kterých přijelo do Raspenavy několik desítek a vytvořili spolu s místními solidní kulisu, byli zvědavi především na vystoupení útočníka Jiřího Štajnera, který se po osmi letech vrátil z bundesligy a po zisku trofeje pro nejlepšího hráče turnaje v Nové Včelnici, se poprvé představil domácímu publiku.

Jeho výkon byl pro příznivce velkým potěšením. Štajner táhl útoky, zjevně si skvěle porozuměl s novým „parťákem“ v útoku Kerićem, předvedl i pár nezbytných parádiček a je vidět, že bude obrovskou posilou.

V 19. min. Štajner vysunul Dočkala, jenž ve snaze přehodit vyběhnuvšího brankáře Bučka přehodil i branku. O dvě minuty později převedl Štajner superakci, patičkou si přiťukl s Fleišmanem, přesně odcentroval a po Bosančićově hlavičce zachránil Buček jistý gól! Další Štajnerova paráda přišla v 30. min., kdy převzal přihrávku Gebre Selassieho, precizně našel Vlaska a ten zamířil těsně nad branku.

První gól aktivně hrajícího Liberce padl v 36 minutě. Bosančićův roh k bližší tyči tečoval Gebre Selassie ke vzdálenější tyči a tam dobíhají Kerić zblízka zavěsil - 1:0. Ústečtí v ofenzivě v první půli příliš nepředvedli. Kromě série rohů zaujali jen v 42. min., kdy po faulu Vulina na Martykána vystřelil z přímého kopu krásně pod břevno Volek - míč vytěsnil brankář Slovanu Bičík na roh.

Druhý poločas, v němž oba celky výrazně obměnily sestavy, začali Ústečtí aktivněji, opět si vypracovali několik rohových kopů v řadě a v 50. nebezpečně pálil z otočky Z. Polák. Z protiútoku se dostal do sóla přes půl hřiště Martan, stíhající Franc ho bez povšimnutí rozhodčího držel za ruku a Martanova střela v tísni nakonec skončila v náruči Bučka.

V 68. opět zahrozilo Ústí, Kousal se dostal z levé strany před brankáře, Bičík však velmi dobrým zákrokem zabránil gólu. Akce střídala akci a zápas nabídl vděčnému raspenavskému publiku určitě o hodně zajímavější podívanou než třeba den předtím utkání Brazílie - Portugalsko na mistrovství světa v JAR…

Po rohovém kopu Liberce v 71. se takřka opakovala situace před prvním gólem. Jan Polák prodloužil centr ke vzdálenější tyči, o niž si naskakující Nezmar málem rozbil hlavu, ale na míč nedosáhl.

Po pravé straně často táhl liberecké útoky mladý Vojta, sklízející častý aplaus ochozů. V 75. se zbavil dvou obránců a jeho nadýchaný centr proměnil Nezmar hlavou na 2:0. V závěru utkání se dvakrát blýskli ústecký Doležal a liberecký gólman Bičík - prvně jmenovaný v 79. a v 86. nebezpečně pálil, Bičík vždy bravurně kryl.

Poslední šancí pohledného zápasu byla v 90. min. neproměněná „tutovka“ Martana po akci Vojty. Trenér Liberce Josef Petřík mohl být s výsledkem i s předvedenou hrou spokojen: „Na to, že jsme v této fázi přípravy ještě stále ve značné zátěži, měla hra kvalitní parametry, i když ne všechny věci byly úplně v pořádku. Splnili ale to, co jsme si předsevzali, tedy hrát hodně v pohybu a dostávat se často do finální fáze. Šancí jsme si vypracovali dost, hráli jsme aktivně, a to je potěšitelné.“

Jeho protějšek, ústecký Svatopluk Habanec, se kabonil: „Ve středu proti Jablonci jsme hráli o padesát procent lépe. Přičítám to mimo jiné tomu, že kvalitnější hráči tehdy měli větší minutáž, tedy byli déle na hřišti. Přesvědčili jsme již teď, že s některými hráči se budeme muset rozloučit, protože je zjevné, že na první ligu nemají. Čeká nás ještě dlouhá cesta a hodně práce.“