Liberec - Ve čtvrtém zápase mezinárodního fotbalu (Future ligy) prohrála liberecká juniorka s Hallescher. Slovan Liberec si připsal ve Future lize druhou porážku. Tentokrát narazil na německý Hallescher, který nedal Slovanu moc příležitostí v koncovce, navíc hrál tvrdě a důrazně. Na obou stranách bylo vidět minimum střel. Liberec do poločasu prakticky mezi tyče nevystřelil, ve druhé půli vystřelil již dvakrát a byl z toho také gól Karla Knejzlíka. Německý soupeř dokázal do poločasu během patnácti minut dvakrát skórovat a líbil se u něj zejména rychlý přechod do útoku. „Jsme spokojení s konfrontací, samozřejmě že ne s výsledkem. Byla to pro nás dobrá škola s jiným soupeřem, než se potkáváme v juniorské lize. Jistě pro nás poučný zápas," potvrdil trenér Pavel Čapek.

Od začátku až do konce se hrál rychlý, svižný a vyrovnaný fotbal. Němci stavěli na tvrdé, nekompromisní obraně, proti níž se Liberečtí prosazovali jen obtížně. Naopak hráčům z Halle se povedl rohový kop až na zadní tyč, kde z rohu malého vápna skóroval v 18. minutě Wallenborn. Na 0:2 zvýšil Mueller po chybě stoperů, kteří zaspali při přízemní přihrávce, a ten si za ně zaběhl (32. minuta). Liberec měl několik centrů a standardek, ale ty ve finále neměly „oči." Vyrovnaný zápas pokračoval i po změně stran, Halle několikrát vyzkoušelo a vystrašilo Konečného v brance, Slovan zůstal jen u náznaků šancí a pár centrů. Po hodině hry německý trenér poslal na hřiště sedm čerstvých hráčů. První liberecká střela mezi tyče přišla až v 67. minutě, kdy Dydowicz v jasné pozici po akci Barace s Knejzlíkem nastřelil zblízka gólmana. Deset minut před koncem Dydowicz z vápna namířil vedle. Až druhý pokus Slovanu mezi tyče přinesl gól. Čtyři minuty před koncem Dydowicz vyslal Knejzlíka, který si poradil s obráncem a gólmanovi nedal šanci. „Líbilo se mi tempo, ale první půli jsme ještě byli vykulení a dostali za čtvrt hodiny dva góly. Hosté hráli oproti nám tvrději a hlavně jednodušeji dopředu. Naši kluci aspoň viděli, jak se chodí do soubojů a jakou má soupeř efektivitu," dodal Čapek.

Branky: 86. Knejzlík - 18. Wallenborn, 32. Mueller. Rozhodčí: Ginzel, bez karet, 40 diváků. Liberec: Konečný - Čuřík, Šustr (60. Pospíšil), Pimpara, Henzl - Tabeira (60. Barac), Machuča, Cal, Krejčí, Knejzlík - Frimmel (46. Dydowicz).