Sen o úspěchu v podobě postupu do Evropské ligy zůstal v podání fotbalistů Slovanu Liberec jen snem. Český mistr včera neuspěl v odvetě play-off v Dněpropetrovsku, po domácí remíze 2:2 podlehli soupeři 2:4 a s poháry se loučí.

Liberec vstoupil do zápasu hůř než špatně. Už v 12. minutě utekl Lukáši Váchovi Jevgenij Konopljanka a jeho průnik do velkého vápna zastavil Jan Nezmar nedovoleným zákrokem za cenu žluté karty a především penalty.

Tu proměnil bezpečně střelou k tyči Oleksandr Alijev a Dněpr vedl 1:0.

„Těžko se mi mluví. Nechci se na to vymlouvat, to jsem nikdy nedělal, jenže faul to rozhodně nebyl," tvrdil po zápase Jan Nezmar.
Hosté byli jako opaření, zato ukrajinský celek jasně dominoval. Že vám to něco připomíná? Ano, stejný průběh mělo první utkání.
Další pohroma přišla v 25. minutě. Jan Nezmar fauloval znovu a po druhé žluté a následně červené kartě musel předčasně do kabin.
„Neuvědomil jsem si, že už mám kartu," přiznal smutný hrdina duelu.

V oslabení se Liberečtí na polovinu soupeře příliš nepodívali.

A pouze sledovali, jak je po dalších defenzivních selháních drží výtečnými zákroky brankář David Bičík. Po přestávce obléhání jeho svatyně pokračovalo. Jednou byl gólman krátký na možnost domácích, fauloval a byla z toho druhá penalta!

K míči se postavil podruhé Oleksandr Alijev a tentokrát bombou do šibenice zvýšil na 2:0. Konec nadějí? Omyl. Hosté stejně jako pod Ještědem zabrali. A na chvíli udělali ze zápasu drama. Stejně jako minule se i nyní trefil Michal Breznaník. Posléze hlavičkoval Renato Kelič a najednou to bylo 2:2

Jenže Dněpr se ze šoku brzy otřepal. Za chvíli šli domácí opět do vedení. Jevgenij Konopljanka si narazil na hranici pokutového území, ocitl se sám před brankou a chladnokrevně zakončil.

Životní šanci měl Miloš Karišik, v 77. minutě trefil hlavou tyč branky Jana Laštůvky! Škoda, velká škoda. Ukrajinci pak zásluhou Nikoly Kaliniče navýšili svůj náskok a mohli slavit.Naopak český šampion bude hledat příčiny selhání. Jeho výkony byly jako noc a den. „Vrátil bych se zpět před tenhle dvojzápas. Kdyby se nám vyhýbala zranění a měli bychom šanci naladit formu, jsem přesvědčený, že bychom přešli přes Kluž. Ta podle mě byla daleko snadnější než dneska Dněpr," dodal Jan Nezmar.