Během éry Jugoslávie hrával Hajduk Split v elitní soutěži, celkem devětkrát vybojoval jugoslávský titul a na tyto úspěchy navázal také po rozpadu.
Od roku 1992 se hráči Hajduku šestkrát stali chorvatskými šampiony, naposledy v roce 2005. Od té doby v přímořském městě na titul čekají. V loňském ročníku nejvyšší chorvatské soutěže posbíral Split ve 36 zápasech 53 bodů, což v konečném pořadí znamenalo třetí. V nové sezoně se zatím Hajduku příliš nedaří, ve čtyřech zápasech třikrát plichtil a prohrál 1:4 s NK Istra.

První zápas se hraje v Liberci ve čtvrtek 20. srpna.

V Jablonci se mohou těšit na Ajax Amsterdam a v Liberci zas na Hajduk Split. Zajímavé dvojice pro play off určil páteční los.
Jablonec čeká druhý nejvýše nasazený tým. Čtyřnásobný šampion Ligy mistrů či Poháru mistrů evropských zemí vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů překvapivě s Rapidem Vídeň a chuť si tak bude chtít spravit proti Jablonci.

Současnými hvězdami třiatřicetinásobného nizozemského mistra jsou obránce Johny Heitinga, dánští reprezentanti Lasse Schöne a Victor Fischer či útočník Yaya Sanogo, hostující z Arsenalu. Trenérem je slavný obránce Frank de Boer. V juniorce Ajaxu působí i český útočník Václav Černý.

„Ajax patří mezi tradiční evropské velkokluby a tak věhlasný soupeř se v Jablonci už dlouho neukázal. Celá Evropa považovala za překvapení jeho vypadnutí v týdnu z předkola Ligy mistrů. Jsme ještě plni dojmů po včerejším úspěchu v Kodani. Ale i tam jsme se přesvědčili, že můžeme uspět i proti favoritovi. Také v souboji s Ajaxem se proto necítíme předem poraženi," uvedl pro klubový web trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

První zápasy se hrají ve čtvrtek 20. srpna, odvety o týden později. Jablonec a Liberec by měly začít doma, vzhledem k pravidlu UEFA, podle nějž se nesmějí hrát dva zápasy v jeden den v okruhu 50 kilometrů, se však dá očekávat, že u Jablonce či Liberce se změní termín či otočí pořadatelství.