Fotbalisté mistrovského Liberce definitivně získali obránce Ondřeje Kušníra. Osmadvacetiletý pravý bek přestoupil pod Ještěd z pražské Sparty, kde mu vypršela smlouva. Slovan podepsal kontrakt také s dvěma defenzivními Ukrajinci z Dynama Kyjev Sergijem Ljulkou a Arťomem Butěninem.O Kušnírově příchodu do Liberce se hovořilo už delší dobu. Osmadvacetiletý zadák působil od léta 2008 ve Spartě, s letenským klubem se ale nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu skončila 30. června.

Na severu Čech by měl zkusit nahradit reprezentanta Theodora Gebre Selassieho, jenž přestoupil do německých Brém.

Kušnír má na v lize na kontě 100 zápasů a devět vstřelených branek. Před angažmá na Letné hrál nejvyšší soutěž ve Viktorii Žižkov.

Připsal si také čtyři starty za národní tým.

Liberec včera získal také dva mladé Ukrajince z Dynama Kyjev, kteří uspěli na testech. Dvaadvacetiletý Butěnin může hrát na postu stopera a defenzivního záložníka, stejně starý reprezentant do 21 let Ljulka je použitelný na obou krajích obrany.

Podle klubového webu s oběma Slovan uzavřel roční smlouvu s opcí.

Severočeši už před pár dny angažovali dalšího Ukrajince, záložníka Jevgenije Morozenka.

Vedení Liberce momentálně jedná také o příchodu pětadvacetiletého stopera ze slovenské Nitry Martina Tótha a zanedlouho třiadvacetiletého brazilského záložníka Maicona Souzy de Jesuse, který prošel i slavným klubem Palmeiras a má zkušenosti i z japonské ligy. V jejich případě je vyjednávání o budoucí smlouvě také na dobré cestě. Oba dva by měli odcestovat dnes na herní soustředění do rakouského Kaprunu.

Prvním přípravným utkáním v Rakousku, ve kterém bude tým ladit formu na předkolo Ligy mistrů, bude ve středu 4. července souboj s ruským FC Krasnodar. 7. července bude soupeřem Slovanu rumunský FC Vaslui. Posledním soupeřem na soustředění v Rakousku by mělo být Dinamo Záhřeb.