Teplice, bojující o záchranu v nejvyšší soutěži, čtvrtfinálovou odvetu s Libercem dokázaly zdramatizovat. Už v páté minutě totiž skóroval záložník Chovanec. I když kouč Teplic Ščasný šetřil největší opory a proti poslednímu ligovému duelu s Českými Budějovicemi udělal hned osm změn v základní sestavě, domácí Vůch po půlhodině hry mohl zvýšit a vyrovnat stav celé série, ale proti brankáři Kovářovi neuspěl.

Liberečtí hráči naopak získali klid, když Delarge sedm minut před přestávkou vyrovnal a postavil teplický tým před úkol vstřelit další tři branky.

Konžský forvard Delarge prokázal střeleckou formu z posledních týdnů: proti Teplicím se trefil i v minulém týdnu a prosadil se také dvakrát z posledních tří ligových zápasů.

Teplice ještě odpověděly v 71. minutě, kdy ve druhé velké šanci uspěl Vůch a poslal svůj tým do vedení, poslední slovo však patřilo Liberci. Záložník Pavelka dorazil do sítě odraženou střelu Rabušice a stvrdil liberecký postup. Tým Slovanu tak Teplicím oplatil loňské vyřazení právě z čtvrtfinálo­vé fáze.

Odveta Poháru České pošty:

Teplice - Slovan Liberec 2:2

Branky: 6. Chovanec, 71. Vůch ─ 37. Delarge, 79. Pavelka. ŽK: 0:2 (Fleišman, Delarge), ČK: 0:0, Rozhodčí: Orel ─ Blažej, Gallo.