V úvodním utkání 2. předkola prohráli doma s MŠK Žilina 1:2 a jsou v nové, pro ně neznámé situaci. Od svého entrée v evropských pohárech v roce 2000 totiž ještě ani jednou, pokud nastoupili k prvnímu utkání dvojzápasu na domácí půdě, na svém hřišti neprohráli.

Osmkrát vyhráli (nad Slovanem Bratislava, Mallorkou, Dinamem Tbilisi, Shamrockem Rovers, Rodou Krkrade, FC Nantes, Beitarem Jeruzalém a Crvenou zvezdou Bělehrad) a třikrát remizovali (s Bosussií Dortmund – v Praze na Letné, s Panathinaikos Atény a Spartakem Moskva). Kromě toho remizovali s FC Sevilla a porazili Grasshopper Curych, ale tyto zápasy byly součástí skupiny Poháru UEFA, odvety se nehrály.

Dnes tedy musí Slovan zvítězit na stadionu Pod Dubňom a 1:0 nestačí – musí dát alespoň dva góly. Při výhře Liberce 2:1 by se prodlužovalo 2x15 minut a kdyby gól v prodloužení nepadl, následoval by penaltový rozstřel.

Sázkaři Slovanu příliš nedůvěřují. U Fortuny proto nevyhledávají možnosti na konkrétní odvetný duel, ale spíše se zaměřují na celkový postup. Zde je kurs na slovenský celek nevysoký, pouze 1,2:1. To ale sázejícím nevadí a protože výrazně favorizují mužstvo Žiliny, vsadili si na postup žlutozelených téměř milion korun.

Utkání začíná v 19.30 hodin, rozhodčím je Němec Michael Weiner. Přímým přenosem vysílá STV 3. Předpokládané sestavy: Žilina: Perniš - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Tesák - Rilke, Štrba, Jež, Vladavič - Adauto, Lietava. Liberec: Hauzr - Radzinevičius, Holeňák, Polák, Vulin - Dočkal, Bílek, Dort, Dittrich - Nezmar, Kerić.