Sparta už nemá zisk titulu ve svých rukách. Aby živila naděje na obhajobu, musí vedle své výhry v Liberci hodně spoléhat na dobré zprávy z Edenu. „Šance umírá poslední, i když k radosti má blíže Slavia. Musíme hrát tak, aby nás případně informace z Edenu mohly vůbec zajímat. Ale budeme se soustředit hlavně na svůj výkon,“ řekl dočasný kouč Jozef Chovanec.

Liberec by Spartě rád vrátil úterní porážku. Slovan bude hrát i o konečné umístění, po 30. kole může skončit na 6., 7. i 8. místě. „Po prohře v poháru v hráčích zklamání bylo, v sobotu se chtějí důstojně rozloučit se sezonou. Navíc hrajeme doma a se Spartou, což je motivace sama o sobě,“ uvedl kouč Ladislav Škorpil.

Obránce Liberce Milan Matula, který měl v úterý na hlavě v poslední minutě finále poháru vítězný gól, ale brankář Poštulka mu střelu vyrazil, má jasno: „Chceme se rozloučit se sezonou i s našimi diváky vítězstvím.“

Domácím bude kvůli trestu za žluté karty chybět defenzivní záložník Bílek, na sparťanské straně ze stejného důvodu hráč z téhož postu Hušek. Větší motivace by měla být na straně Sparty, ale historie již mnohokrát zaznamenala takzvaně zázračné výsledky. Třeba v roce 1997 Jablonec, kterému v podstatě o nic nešlo, porazil Slavii a titul získala Sparta. U Nisy i jinde to zkrátka dnes ještě může být zajímavá podívaná.