Dvě minuty před koncem prvního poločasu musel opustit hřiště liberecký kapitán Lukáš Novotný, který měl v týdnu potíže s kolenem a bolest mu nedovolila hrát dál. Po přestávce Vlašim se dvěma novými hráči sice vyvinula tlak, ale opět neuhlídala Martana a prohrávala dvoubrankovým rozdílem.

V poslední půlhodině však domácí uzavřeli Liberec na jeho polovině a vyvrcholením byly dvě branky Kacafírka po centru Balšánka a Lizáka po rohu Vebra. Několikrát hosty podržel brankář Mareček. Vyrovnávacímu gólu Lizáka podle hostů předcházel neodpískaný faul na Krátkého.

„Mužstvo Liberce by mělo praktikovat jiný fotbal a ne chtít silmulacemi zranění rozkouskovat hru. Já to nemám rád, preferuji anglický způsob hry,“ zklamala hra béčka ligové rezervy trenéra Vlašimi Zdeňka Haška.

Kouče Slovanu B Františka Šturmu zklamalo něco jiného: „Člověk se až diví, co se může ve třetí lize stát. Ve druhém poločase jsme prakticky neměli balón, trojice rozhodčích pískala všechno proti nám a od snížení Vlašimi už jsme si nekopli vůbec. A hrálo se do 97. minuty. Před zápasem bychom bod brali a bereme ho ze hřiště prvního týmu i teď, ale že jsme přišli o všechny tři takovým způsobem, to mě hodně mrzí. Pokud jde o naše hráče, musím je tentokrát pochválit. Po důrazných pohovorech po debaklu s Jabloncem přistoupili k utkání svědomitě, hráli s nasazením a bojovností, někdy až do úplného vyčerpání.“

FC GRAFFIN VLAŠIM – FC SLOVAN LIBEREC B 2:2 (0:1)

Branky: 76. Kacafírek, 86. Lizák - 31. a 57. Martan. Rozhodčí: Moník. ŽK: Kacafírek - Krátký, Dostálek, Pyšek. Diváků: 460. Liberec B: Mareček - L. Novotný (43. Pyšek), Krátký, Radek Dejmek, Rehák - Zeman, Gecov, Brožík, Štícha (77. Vít), Dostálek (89. Kesner) - Martan. (sim, jsj)