V tříčlenné základní skupině skončili druzí jen o skóre za domácím Lechem Poznaň. V souboji o 3. místo potom podlehli Widzewu Lodž a skončili celkově čtvrtí, ostudu ale rozhodně neudělali.
Ale od začátku: Turnaj v Poznani na umělém trávníku byl obdobou pražského Víkendu šampiónů (nedávno v Sazka Areně).
Hrálo se na hřišti 40 x 20 metrů s nízkými mantinely. Slovan Liberec reprezentovalo dvanáct hráčů a dva brankáři. Trenér František Šturma nominoval tyto fotbalisty:
Brankáři: Jindřich Schöler, Vojtěch Mareček. Obránci: Lukáš Novotný, Jakub Jarkovský, Daniel Rehák, Pavel Šíranec, Marián Kopča. Záložníci: Jan Broschinský, Michal Zeman, Jiří Pechar, Tomáš Bartoš, Ondřej Kesner. Útočníci: Radim Věchet, Ladislav Martan.
V týmu byla řada nových tváří. Kopča je ve Slovanu na testech z Interu Bratislava, Bartoš je na testech z Trnavy. Pechar, Kesner, Mareček a Martan přišli z dorostu.
S týmem naopak nemohli odjet Pavel Smetana, Ondřej Vít a Jan Pyšek, kteří si doléčovali drobné šrámy.
„Organizátoři byli zpočátku trochu vykulení z toho, že přijela liberecká rezerva,“ popisuje trenér Slovanu B František Šturma. „Očekávali liberecké áčko. Nicméně ředitel turnaje nám zdvořile popřál hodně štěstí, i když si asi v duchu myslel, že skončíme jasně poslední s pořádným nášupem. Nakonec se tvářil úplně jinak, po turnaji nám přišel poděkovat za odvedenou práci a nabídl pozvánku na další ročník.“
Liberečané se kvalitních protivníků nezalekli. Pro mnohé fotbalisty Slovanu B to byl možná životní zážitek, hrát před tak naplněnou a rozbouřenou halou, a pro některé to možná i životním zážitkem zůstane.
Hned v prvním utkání s domácí Poznaní šokovali místní fanoušky zcela vyrovnanou partií, která také skončila nerozhodně 1:1. Gól Slovanu B dal Věchet, v závěru ještě Liberečtí nastřelili břevno. „Měli jsme blízko k výhře a blízko k finále,“ mrzelo Františka Šturmu. „Přitom před zápasem jsme byli trošku nervózní, protože Lech Poznaň, který tento turnaj předtím vyhrál šestkrát v řadě, zvítězil v úvodním zápase nad Polonií Bytom 5:1.“
Liberec B potom nad Bytomí vyhrál 1:0, opět brankou Věcheta, a měl stejně bodů jako vítěz skupiny Poznaň.
Kvůli horšímu skóre hráli Liberečtí jen o 3. místo a v tomto duelu podlehli Widzewu Lodž 1:4 (gól Slovanu Bartoš).
„To jsme byli hodně rozzlobení, protože za stavu 1:1 nám vyloučili na minutu hráče za údajně pomalé rozehrání trestného kopu,“ postěžoval si Šturma. „To se stalo jednou za celý turnaj a zrovna nám… Kluky to trochu rozhodilo a hned jsme dostali v oslabení gól na 1:2, v oslabení byl i gól na konečných 1:4. Přesto čtvrté místo mezi šesti velice kvalitními celky beru.“
Ve finále prohrál domácí Lech Poznaň s „Výběrem hvězd“ polské ligy a neobhájil tak prvenství.